Halk TV’de kriz

Gazeteci Uğur Dündar, Halk TV’de yürüttüğü yayın konseyi görevini bırakmayı düşündüğünü açıkladı.

Halk TV’nin tanınan sunucularından İsmail Dükel’in Halk TV’deki programlarına son verilmesinin ardından Uğur Dündar yaptığı açıklamada, “Yayın Konseyi görevimi de bırakmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı

Dündar, “Yaklaşık 5 yıldır özveriyle program yaptığım @halktvcomtr ‘nin iç işlerine en ufak bir müdahalem olmadı. Aksini kimse iddia edemez. Şu gitsin, bu gelsin gibi talepler aklımın ucundan geçmez. Tv’nin bağımsızlığı için kabul ettiğim Yayın Konseyi görevimi de bırakmayı düşünüyorum” diye yazdı.

halk-tv-de-kriz-503899-1.

Tepkiler üzerine açıklamalarına devam eden Uğur Dündar, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yayımladığı mesajlarda şu ifadeleri kullandı:

***

NE OLMUŞTU?
Halk TV’nin tanınan sunucularından İsmail Dükel’in Halk TV’deki programlarına son verilimiş, kanalın yayın konseyi üyelerinden açıklama gelmişti.

Ayşenur Arslan, karara ilişkin, “Sevgili dostlar.. Beş günü ağır ateşli olmak üzere on gündür yatıyorum. Bugün, önce anlam veremediğim hakaret mesajları.. Daha sonra birkaç meslektaşımın sorusuyla öğrendim ki İsmail Dükel Halk Tv’den gönderilmiş. “Neden” diye soruyorlar. Hiçbir fikrim yok. Üzgünüm” ifadelerini kullandı.

İsmail Dükel ise, kararı şu sözlerle duyurmuştu:

“Dostlar #HalkTvİSMAİLDÜKELSİZolmaz diye tag açmışlar. Zorunlu bir açıklama yapma gereği doğdu. “Bayramdan sonra görüşürüz” demiştim. Görüşemeyeceğiz. İzin dönüşü kanal yönetiminin tasarrufuyla görevimden alındığımı öğrendim. Veda edemedim. Kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin.”


BİZİ TAKİP EDİN

359,922BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,199TakipçiTakip Et
7,881AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL