Hatay'a iki roket daha atıldı
02.02.2018 14:02 GÜNCEL
Hatay'a 2 roketin daha atıldığı bildirildi, 1 yaralının olduğu açıklandı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine 2 roketin daha düştüğü bildirildi. Bu, bugün Hatay'a atılan 5'inci roket.

İHA'nın haberine göre, saldırıda 1 kişi yaralandı.

Roketlerden biri, Pınarbaşı Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonu yakınındaki eve düştü, diğeri ise Bahçelievler Mahallesi'ndeki boş araziye düştü.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri incelemelerini sürdürüyor. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Bugün Kilis'e ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine eş zamanlı olarak toplam 8 roket atıldı, 12 kişi yaralandı.

- Kilis'e bugün 10.30 saatlerinde 3 roket atıldı. Biri Islahiye Caddesi'nde Adnan Menderes parkı yakınına, biri Akpınar Mahallesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Caddesi'ndeki bir eve, diğeri ise Dereboyu Caddesi'nde bir eve isabet eden roketler sonucunda yaklaşık 10 kişinin yaralandığı bildirildi. Roketlerin düştüğü bölgelere sağlık ve güvenlik görevlileri sevk edildi.

- Bugün 10.30 saatlerinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesine de 3 roket atıldı. Roketlerden biri Fidanlık Mahallesi'nde bulunan Sanayi Çarşısı'ndaki torna iş yerine isabet etti. Diğer 2 roket ise kapalı pazar yerinin de olduğu Bayır Mahallesi'ne düştü. Yaralılardan durumu ağır olan bir yurttaş, tedavi altına alındığı Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Başbakan Yıldırım, bugün yaptığı açıklamada 12 günde Kilis ve Hatay'a toplam 82 roketin atıldığını açıkladı ve konuşmasını şöyşe sürdürdü: "Şu ana kadar 82 tane roket atıldı. Bu alçaklar tarafından Afrin'den, Reyhanlı'ya, Hatay'a, Kilis'e 12 günde tam 82 tane roket attılar. Bu roketler nedeniyle 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. 100'den fazla da yaralı vatandaşımız var."

Hatay ve Kilis'e bir haftayı aşkın süredir her gün roket atılıyor.

Roket saldırıları sebebiyle şu ana kadar 6 kişi hayatını kaybetti, 100'ün üstünde kişi ise yaralandı.