Anasayfa GÜNCEL Hayatınızı ne için satıyorsunuz?

Hayatınızı ne için satıyorsunuz?

Hayatınızı kaça satıyorsunuz? İşinizden kaç para alıyorsunuz? Sevdiğiniz bir işi mi yapıyorsunuz? İş arkadaşlarınızla aranız iyi mi? Sosyal hayatınız nasıl, ne kadar kitap okuyor, film, dizi, konser, müzikal (müzikal ne lan?) izliyor, opera ya da baleye ilgi duyuyorsunuz? Hobileriniz var mı? Sizi hayatın çilesinden kurtaran şey sadece ev işleri mi? Camlarınız gazete kâğıdıyla silinse yeter mi? Arabanızı yenilediniz mi? Daha arabanız yok mu? Futbolcuların arabalarına ya da manitalarına mı özeniyorsunuz? İnstagram’da Dan Bilzeriyın’a bakıp “Herif kıro mıro ama hayatı da o yaşıyor” mu diyorsunuz? Sizi ne mutlu ediyor? İlişkileriniz ne kadar sağlıklı? Sevgiliniz var mı yoksa manitacılık mı? Evli misiniz? Evlilik nasıl gidiyor? Aileler iyi anlaştı mı? Yılda kaç gün tatile çıkabiliyorsunuz? Cep telefonunuzu ne sıklıkla kapatıyorsunuz? Ayaklarınızı serin bir ırmağa en son ne zaman soktunuz? Evde yürürken çorapla yere damlamış suya basıyor musunuz? Çamaşırlarınızı kim yıkıyor? Evi kim temizliyor? Temizlikçiniz mi var? Memnun musunuz? Hayatınızın amacı ne? Kendinizi 3 yıl sonra nerede görebiliyorsunuz? Görebiliyor musunuz? Şu sıralar yeni bi şeyler dinliyor musunuz? Nasıl müziklerden hoşlanıyorsunuz?

Keşke tüm hayatımı böyle geçirebilseydim dediğiniz bir hayat var mı? O hayat şu andaki deneyimlediğinizle ne kadar benzer? Yaşadığınız sokaktan memnun musunuz? Komşularınızla aranız nasıl? Balkonunuz var mı? Balkonunuzda çiçek var mı? Bitkilerle aranız nasıl? Uzun süredir sizinle birlikte olan bitkileriniz var mı? Hayvanları seviyor ve Feys’te kedi videolarını layklıyor musunuz? Kediniz var mı? Kaç tane? Onlarla ne kadar ilgileniyorsunuz, yoksa köpekçi misiniz? Köpeğinizi kendiniz mi gezdiriyorsunuz yoksa birilerini mi tuttunuz. Sonuçta işe giden sizsiniz, evde de taş kaynatıp yiyecek haliniz yok.

Çocuğunuz var mı? Günde kaç saat çocuğunuza zaman ayırabiliyorsunuz? Çocuğunuzu tablete ya da Youtube’a mı bağladınız? Çocuğunuza bakıcı mı bakıyor? Çocuğunuz bakıcısına neden ‘Anne’ diyor?

hayatinizi-ne-icin-satiyorsunuz-154281-1.Sevdiğiniz bir şey var mı? Yaparken zamanın nasıl geçtiğini unuttuğunuz (endorfin ve benzerleri hormonlar sağlıyormuş bu durumu) bi şeyler var mı? Kendinizi kaça satıyorsunuz? İnsanlar sizi seviyor mu? Çevreniz için iyi bir şeyler yaptığınıza inanıyor musunuz? Doğayla aranız nasıl? Çocuklarınız sizi seviyor mu? Kendinize zaman ayırıyor musunuz? Yoksa bütün zamanınız sizin mi?

Kendinizi kaça satıyorsunuz? Yaşamak için, hayatta kalmak için ne yapıyorsunuz? Belki bir madende işçi ya da o madenin paralarını alamadıkları için greve giden işçilerini kovan patronusunuz. Belki bir yerlerde birilerinin emirlerini uygulayan başka birilerisiniz… Aldığınız emirler sizi bozuyor mu? Aklınızı hayatınıza nasıl ne kadar dahil ediyorsunuz? İnsanları seviyor musunuz? İnsanlar sizi seviyor mu? İnsanlar sizi neden seviyor? Hayatınızı kaça sattınız? Karşılığında para mı yoksa güç mü satın aldınız. Bir kere yaşayacağınız hayattan memnun musunuz? Yanlış bir şeyler yaptığınızı düşünüyor musunuz, yoksa her zaman kendinizden çok mu eminsiniz? Kendinizi ne kadar seviyorsunuz? Hayatı ne kadar seviyorsunuz? Memnun musunuz? Kaç yaşındasınız? Sizce daha ne kadar ömrünüz kaldı? Tarzınızı değiştirmeyi düşünüyor musunuz, yoksa böyle iyi mi?

Hepsi sizin, hayal ettikleriniz, diledikleriniz ve arzuladıklarınız hepsi sizin. Önemli olan bunlara nasıl ulaştığınız. Umutsuzluğa alışmayın, daha yaşarken kendinizin farkına varın. Mutluluk herkesin.

SON HABERLER

‘Paradise Papers’ haberlerinden dolayı yargılanan gazeteci beraat etti

"Paradise Papers" haberleri nedeniyle “hakaret ve iftira” suçlamasıyla yargılanan Evrensel’in eski Sorumlu...

Alper Taş: Beyoğlu eski renklerini alsın istiyoruz, ‘Yaşasın Beyoğlu’ diyoruz

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Halk TV’de Enver Aysever'in sunduğu...

Lise öğrencisi okul arkadaşını vurdu

Tokat'ın Artova ilçesinde, okul arkadaşını tabanca ile vuran lise öğrencisi gözaltına alındı.

Eskişehir’de bir kişiye Erdoğan ve Yıldırım’a hakaretten 1 yıl 2 ay hapis cezası

Eskişehir'de kabanı çalındığı için gittiği polis merkezinde televizyondan izlediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

İran’da yolcu uçağı iniş sırasında alev aldı

İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Mehrabad Havalimanı’nda 100 yolcunun bulunduğu uçağın alev aldığı belirtildi.

Trump’tan Brezilya’nın NATO üyeliğine tam destek

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Brezilya arasındaki askeri ilişkilerin ciddi şekilde...

Dünya tabip örgütlerinden TTB’ye destek

TTB 2016-2018 Merkez Konseyi üyeleri “Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur” başlıklı basın...

Son ‘Cemre’ Kadifekale’de düştü

Aycan KARADAĞ Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan...

Cemil Tugay’dan KSK taraftarına müjde: Zübeyde Hanım Stadı Yalı’da yapılacak

CHP'nin İzmir Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Karşıyaka Spor Kulübü (KSK)...

Japonya Olimpiyat Komitesi Başkanı aday olmayacağını açıkladı

İsmi yolsuzluk iddialarına karışan Japonya Olimpiyat Komitesi (JOC) Başkanı Tsunekazu Takeda, görev süresi sonunda yeniden aday olmayacağını...