Hayvan hakları savunucularından ‘dilsiz hayvanlarımızın sesi’ olmak için çağrı

Bakırköy Hayvan Hakları Savunucuları “Nitelikli, eşit sağlık ve barınma hakkının sağlandığı bir barınak” ve “sokakları tüm canlılar için güvenilir ve yaşanabilir bir Bakırköy” için 20 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Bakırköy Belediyesi önünde bir araya gelecek.

“‘Dilsiz hayvanlarımızın sesi” olmak isteyen tüm duyarlı halkımızı Bakırköy Belediye Başkanlığı önünde buluşmaya, yaşanan sorunların tümüne birlikte çözüm üretmek adına birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz!” denilen çağrıda, sokakların hayvanlar ve insanlar için güvenli olmadığına, hayvanların yaşam haklarının korunması noktasında devletin bir politikasının olmadığına ve barınakların yetersiziğine de vurgu yapıldı.

Bakırköy Hayvan Hakları Savunucuları’nın çağrısında şu ifadelere yer verildi:

hayvan-haklari-savunucularindan-dilsiz-hayvanlarimizin-sesi-olmak-icin-cagri-464872-1.

Sevgili Bakırköylüler, Değerli Hayvan Hakları Savunucuları!

Ülkemizde ve dünyada tırmanan şiddet sarmalı içerisinde her türlü canlının yaşam hakkına açık saldırılarda bulunulmakta, çevremiz ve kentlerimiz bütün canlılar için yaşanabilir bir mekân olmaktan çıkmaktadır. Sokaklar ne insanlar ne de hayvanlar için güvenilir bir çevre değildir. Hayvanların yaşam haklarını korumak için devlet kurumlarınca sahici bir adım atılmaması bir yana yaşananlar, sokaklarda ‘hayvanlara sahip çıkmak’ adına mücadele yürüten az sayıda gönüllülerin aleyhine gelişmektedir. İlçemizde de durum maalesef bundan farklı değildir.


Bu güvensiz çevrede her gün onlarca tehlike, saldırı ve hastalıkla boğuşan hayvanlarımızın yerel yönetimler tarafından koruma altına alınması ve güvenli bir çevre sunması gerekmektedir. Tüm bu eksiklikler neticesinde tedavi ve bakıma muhtaç yüzlerce hayvan yalnızlığıyla baş başa kalmaktadır. İşte tam bu noktada devreye girmesi gereken barınaklar ihtiyacı karşılamak bir yana krizi daha da derinleştiren bir durum içerisindedir. Hayvanların da insanlar gibi temel sağlık hizmetinden yararlanma hakkı olmasına rağmen hayvanlarımız, nitelikli ve eşit sağlık hizmetinden mahrum bırakılmaktadır. Barınak çalışan sayısının azlığı ve diğer kadro problemlerinin yanı sıra acil müdahalelerden basit bir kısırlaştırma operasyonuna dek biz sağlık hizmeti sorunu baş göstermektedir. Tedaviye getirilen hayvanların durum takibini sağlamak adına bir kayıt sisteminin dahi oluşturulmadığı barınaktaki diğer tüm sorunlar canımızı yakmaktadır.

“Nitelikli, eşit sağlık ve barınma hakkının sağlandığı bir barınak” ve “sokakları tüm canlılar için güvenilir ve yaşanabilir bir Bakırköy” için biz hayvan hakları savunucuları bir araya geliyoruz!
20 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te ‘dilsiz hayvanlarımızın sesi” olmak isteyen tüm duyarlı halkımızı Bakırköy Belediye Başkanlığı önünde buluşmaya, yaşanan sorunların tümüne birlikte çözüm üretmek adına birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz!

Dilsiz hayvanların sesi de oyu da biziz!

Bakırköy Hayvan Hakları Savunucuları

BİZİ TAKİP EDİN

359,071BeğenilerBeğen
54,880TakipçiTakip Et
1,081,283TakipçiTakip Et
7,452AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL