HAZİRAN'dan Flormar işçilerine destek ziyareti
30.05.2018 12:44 GÜNCEL

Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN), sendikalı oldukları için işten atılan Flormar emekçilerini ziyaret etti. Emeğin Kürsüsü’nü kurmak için çalışmalara başlayan HAZİRAN bu yöndeki ilk çalışmasını Flormar işçilerini ziyaret ederek gerçekleştirdi.

haziran-dan-flormar-iscilerine-destek-ziyareti-469500-1.

Burada konuşan Leyla Koç Üzüm, direnişteki kadınların yanında olduklarını söyledi. Konuşmasında Novamed direnişinden örnekler veren Üzüm, “Kadınlar bir araya gelerek kazanacak” dedi.

haziran-dan-flormar-iscilerine-destek-ziyareti-469501-1.

Ünlü kozmetik firması Flormar’ın Kocaeli Gebze’deki fabrikasında Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için çoğu kadın 120 işçi, işten atılmıştı. İlk kez bir direnişin içinde olduklarını söyleyen kadınlar, Flormar’ın reklam sloganını hatırlatmıştı: “Kadınlar isterse her şeyi başarır.”

Şirketin işçilere yönelik tutumuna karşı boykot çağrısı da yapılmıştı. Boykot sosyal medyada #FlormarDeğilDirenişGüzelleştirir etiketiyle yaygınlaştırılırken, Flormar ürünlerinin satıldığı reyonlara, işçilerin sendikal örgütlenme sonrası işten çıkartıldığına dair notlar yapıştırılarak kamuoyu bilgilendiriliyor.

haziran-dan-flormar-iscilerine-destek-ziyareti-469502-1.