Haziran Hereketi’nden Berlin’de Gezi festivali
24.05.2018 07:52 YAŞAM
Birleşik Haziran Hareketi Berlin Meclisi, Gezi Direnişi’nin 5. yılında ‘Savaşa, OHAL’e ve Diktatörlüğe karşı Gezi Festivali’ düzenliyor. Festivalde Moğollar grubu da sahne alacak

27 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nda başlayan ve kısa bir süre sonra tüm yurda yayılan Gezi Direnişi’nin beşinci yılı Almanya’nın başkenti Berlin’de festivalle kutlanacak.

Moğollar konser verecek
Birleşik Haziran Hareketi Berlin Meclisi’nin düzenleyeceği festival, “Gezi Direnişi`nin 5. Yılında Savaşa, OHAL`e ve Diktatörlüğe karşı Gezi Festivali” konseptiyle cumartesi günü yapılacak. Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı Berlin’in Kreuzberg ilçesindeki Blücherplatzda başlayacak festivalde sevilen müzik grubu Moğollar’ın yanı sıra Panzehir, Taner Akyol,&Trio, Grup Canlar ve Gezi Piyanisti Davide Martello sahne alırken, yazar-çizer ve gazetecilerle de söyleşiler gerçekleşecek.

haziran-hereketi-nden-berlin-de-gezi-festivali-467159-1.

Forum da yapılacak
Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, BirGün köşe yazarı Erk Acarer de söyleşiler gerçekleştirecek. Sürgün gazetecilerin katılımlarıyla bir de park forumu düzenlenecek. Forumda katılımcılar; baskın seçimlere giderken Türkiye‘nin halleri, muhalefet ve birleşik mücadele, Türkiye’de Medya‘nın bugünkü hali ve alternatif medya gibi konular üzerine konuşacak. Festival programında çocuklar da unutulmamış. Onlar için çocuk atölyesi, sanatsal performans ve gösteriler ile halk dansları folklor yapılacak.

haziran-hereketi-nden-berlin-de-gezi-festivali-467160-1.