HDP’li Piroğlu, Flormar işçilerine ateş yakarak destek verdi

HDP'li Musa Piroğlu, direnişteki Flormar işçilerine destek vermek için Kadıköy Bahriye Caddesi’ne bulunan Yves Rocher mağazası önünde eylem yaptı

HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Flormar işçilerinin 240 güne giren direnişine dikkat çekmek için Kadıköy Bahriye Caddesi’ne bulunan Yves Rocher mağazası önünde eylem yaptı. İşçilerin ısınmak için soba yakmasının Gebze Kaymakamı tarafından yasaklanmasını ateş yakarak protesto eden Piroğlu, Kadıköy halkına Flormar ve Yves Rocher ürünlerini boykot etme çağrısı yaptı.

Sendikalı oldukları için işten çıkartılan ve 240 gündür Gebze’deki fabrika önünde direnen Flormar işçilerine destek veren HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Kadıköy Bahriye’deki Yves Rocher önünde eylem yaptı. Gebze Kaymakamı tarafından Flormar işçilerine getirilen soba yakma yasağını mağazanın önünde ateş yakarak protesto eden Piroğlu, Kadıköy halkına Flormar ve Yves Rocher markalarını boykot çağrısı yaptı. “Flormar direnişi 240 gününde” yazılı dövizin taşındığı eylemde Piroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Şurada gördüğünüz Fransız Yves Rocher markasına bağlı Flormar fabrikasında sendikalı oldukları için 130 işçi işinden atıldı. Bu işçilerin çoğu kadın. Bu işçiler 240 gündür fabrikanın önünde direniyor. Gebze Kaymakamlığı işçilerin ısınmak için soba yakmasını yasakladığı için işçiler yaklaşık eksi 1 derece soğukta, battaniyelere sarılarak direniyor.”

Fransa’da Yves Rocher fabrikalarında çalışan işçilerin sendikalı olduğunu hatırlatan Piroğlu, Türkiye’de ise sendikaları oldukları için işten çıkartıldıklarına dikkat çekti. Flormar işçilerine destek isteyen Piroğlu, Kadıköy halkına Flormar ve Yves Rocher ürünlerini boykot etmeye çağırdı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL