Anasayfa EĞİTİM Hedefteki hocadan Akit’e suç duyurusu

Hedefteki hocadan Akit’e suç duyurusu

İktidar yanlısı Yeni Akit gazetesi tarafından hedef gösterilen Dr. Öğr. Üyesi Seydi Çelik, “Yalan yanlış iddialarla ve hiçbir somut delile dayanmaksızın hedef gösterildim. Suç duyurusunda bulunacağım” dedi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Anayasa Hukukuna Giriş dersi veren Dr. Öğr. Üyesi Seydi Çelik, 28 Nisan günü yayımlanan iktidar yanlısı Yeni Akit gazetesinin sürmanşetinden hedef tahtasına oturtuldu. İftiralarla dolu haberde “Komünist doçentten örtüye hakaret” başlığı kullanıldı.

BirGün’e konuşan Çelik, “İddialar çok üzücü ve asılsız iddialardır. Ben İnsan Hakları kürsüsü hocasıyım. İfade özgürlüğü kadar inanç özgürlüğüne de sonuna kadar saygı gösterilmesi gerekliliğine inanmakta ve derslerde bunu savunmaktayım. Ne derste ne başka bir yerde, dinlere ve inançlara saygısızlık etmem değildir. Dolayısıyla Kur’an-ı Kerim’e, başörtüsüne ve ezana dil uzattı suçlamasının aslı astarı yoktur.

Ben bilim insanıyım, siyasetçi değilim. Derste laiklik ilkesi çerçevesinde konu bütün veçheleriyle tartışılmış öğrenciler derse dahil edilmiş olup haberde iddia edildiği gibi hiçbir hakaret, aşağılama vs. söz konusu olmamıştır. Üniversite hocası dersin içeriğinde yer alan bu düşünceleri okutmak göreviyle hareket etmek zorundadır” dedi.

DAHA ÖNCE DE HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

Daha önce de öğrencilere Komünist Manifesto’yu okuttuğu için hedef gösterilen Çelik “O dönemde henüz terör örgütü olarak ilan edilmemiş olan FETÖ’ye mensup hoca ve öğrenciler tarafından şikâyet edilmiş ve soruşturmaya uğramıştım. İyi siyaset bilimciler ve gazetecilerin yetişmesi, ancak bütün düşüncelerin iyi bilinmesiyle mümkün olacaktır. Bu, üniversite hocasının topluma karşı bir görevidir ve böyle de yapılmıştır. Bu soruşturma sürecinden sonra sürekli olarak tehdit edilmekteydim. Sürekli olarak seni üniversiteden attıracağız mesajları almaktaydım” ifadelerini kullandı.

“Yalan yanlış yazılan haberin içeriğine bakıldığında dahi iddiaların gülünç ve mesnetsiz olduğu anlaşılacaktır” diyen Çelik şöyle devam etti: “Haberin başlığı kışkırtmaya matuf hedef gösterici bir dille yazılmıştır. Adı geçen gazete hedef göstermiştir ve ne yazık ki ülkemde bu kışkırtmanın gereğini yapmak üzere durumdan vazife çıkarmak isteyenlerin önü açılmıştır. Ülkem adına üzgün, vücut bütünlüğüm adına tedirgin olduğumu belirtmeliyim. Bu haberin kaynağı olan ve kendisini Ak Parti milletvekili Danışmanı olarak tanıtıp öğrencileri sindirmeye çalışan Y. Ö. ile mesajlarıyla beni tehdit eden S.Ç. adlı öğrenciler ve Yeni Akit hakkında suç duyurusu dilekçemi vereceğim.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,168AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Taşocağı kirletiyor Pınarbaşılılar direniyor

BERKAY SAĞOL / UŞAKUşak Pınarbaşı’nda bulunan taşocağının...

Herkes iş bulacak diye bir şey var!

Cuma günü cami açılışında AKP Genel Başkanı, iki üniversite bitirdiğini söyleyen işsiz...

360 ton atık pil toplandı

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, atık pillerin doğaya atılması sonucu içindeki cıva,...

TRT’ye yandaş medya tepkisi

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TRT’nin iktidara yakın yandaş medya gruplarına çektiği...

‘Benim oğlum insandı, hesap versinler, gerçeği söylemiyorlar’

“Oğlunuz bunalım nedeniyle öldü” diyebilmek için Eyüp Dal’ın toprağa girmesini bile beklemeden...

Ergenekon’un Efe’si Makedonya’dan da kaçmış

Dönemin Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal’ın FETÖ üyeliği iddiasıyla Ankara 16....

 Küçük şeyler…

Gazeteleri boş bırakmaya gelmiyor! Eleştiriye ve uyarıya ara verince yanlışlar alıp başını...

‘Askerlikten muafiyet’ yetkisi demokratik değil

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istediği kişiyi askerden muaf...

Son iki haftada beş gazeteci saldırıya uğradı: Nedeni cezasızlık ve nefret dili!

Dilan EsenGazeteci Sabahattin Önkibar’ı Ankara’da darp eden...

Dersim Tunceli, Tirilye Zeytinbağı

Beni en çok güldüren (Acı acı) Fatih Portakal’ın sitemkar fırçasıydı. Belediye Meclisi’nden...

Sonraki haber