Anasayfa ÖZEL Hizmet “yabancıya” gitmedi: Öğrenciler Tamince’nin otelinde staj yapacak

Hizmet “yabancıya” gitmedi: Öğrenciler Tamince’nin otelinde staj yapacak

Meslek liselerinin turizm bölümlerinde okuyan öğrencilerin, MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında staj yapacağı 6 otel belirlendi. Bakanlığın, “İstihdam garantili mezuniyet” sloganıyla duyurulan projesinin uygulanacağı 6 otelden 5'i Fettah Tamince ve Turizm Bakanı Ersoy’a ait

MEB’in, “Sektörle işbirliği” projeleri kapsamında imzaladığı protokollerden biri olan, “Mesleki Eğitimde İşbirliği Protokolü”nün ayrıntıları netleşti. Protokol için aralarında Ankara ve İzmir’in de olduğu altı ilden 11 okul seçildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda belirlenen altı otel ile okullar eşleştirildi. Bakanlığın belirlediği oteller arasında, iktidara yakın isimlerin işletmelerinin yanı sıra Fettah Tahmince’nin sahibi olduğu otel zinciri ile Kültür ve Turizm Bakanı’nın sahibi olduğu oteller de yer aldı.

MEB’in seçtiği 11 okul için belirlenen partner otellerin beşinin sahiplerinin kamuoyunun yakından tanıdığı isimler olduğu ortaya çıktı. Buna göre, FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davadan tartışmalı şekilde beraat eden Fettah Tamince’nin farklı şehirlerdeki iki oteli ile Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’un otelleri okulların partner otelleri oldu.

İSTEKLİ ÖĞRENCİYE SÖZLEŞME

Protokolün kapsadığı okullarda MEB yetkilileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve velilerin katılımıyla tanıtım toplantıları düzenlendi. Velilere, öğrencilere verilecek burs ve staj yapılan otellerdeki iş imkanlarına ilişkin bilgi verilirken “Şartları kabul eden istekli” öğrenci ve veliler ile sözleşme imzalandı. Mesleki eğitime giden öğrencilere brüt asgari ücretin yüzde 60’ı kadar burs verileceği, öğrencilerin mezuniyet sonrası protokolü imzalayan otellerde istihdam edileceği bildirildi. Seçilen liselerdeki öğrencilerin, 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren dokuzuncu sınıfta İngilizce, 10’uncu sınıfta ise Rusça dil eğitimi alması planlandı. Öğrencilerin, görev alacakları otellerin yer aldığı turizm bölgelerine göre Arapça, Çince ve Fransızca gibi üçüncü bir yabancı dil eğitimi de alabileceği açıklandı.

***

TAMİNCE KİMDİR?

Fettah Tamince FETÖ’den yargılanan bir isim. Örgüte yaptığı yardımı mahkeme tarafından ‘hayır işi’ olarak kabul edilen Tamince AKP’liler tarafından milat kabul edilen 17-25 Aralık 2013’ten sonra FETÖ’nün yayın organı kabul edilen Zaman gazetesine ortak olmuştu. Tamince son olarak AKM’nin inşaatına ortak olmuş ve açılışında Erdoğan ile birlikte yer almıştı. CHP Tamince ile ilgili broşür hazırlayıp neden korunduğunu sormuştu.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,646AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Trump: 2020 başkanlık seçimlerini kazanamazsam piyasa çöker

Sosyal medyadan yaptığı sansasyonel açıklamalarla sürekli gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump,...

Yeşil alana trafo yapımına tek başına engel oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir kadın, yeşil alana yapılması planlanan trafonun tehlikeli olabileceği...

Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında yaşadıklarını anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT, Tele 1, Cem TV...

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda şampiyon Ukrayna

Polonya'nın ev sahipliğindeki FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın şampiyonu, Güney Kore'yi...

‘La Diva Turca Leyla Gencer’ belgeseli İzmir Festivali’nde

33. Uluslararası İzmir Festivali, 17 Haziran 2019 Pazartesi günü 21.00’de Elhamra Sahnesi’nde...

İzmir Torbalı’da geri dönüşüm fabrikasında yangın

İzmir'in Torbalı ilçesinde bulunan geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saatlik...

Akşener: İmamoğlu’nu yeniden seçeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ekrem İmamoğlu'nu yeniden, bu defa daha...

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve...

Fenerbahçe seriyi eşitledi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında Anadolu Efes'i 82-73...

İmamoğlu-Yıldırım canlı yayın tartışmasının detayları

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde AKP'nin adayı...

Sonraki haber