-Reklam-
Anasayfa SİYASET İmamoğlu’ndan Yıldırım’a tepki: Somut bir şey diyemedi

İmamoğlu’ndan Yıldırım’a tepki: Somut bir şey diyemedi

Yıldırım’ın 2 saatlik basın toplantısının ardından kameraların karşısına geçen İBB Başkanı İmamoğlu, “2 saat konuştu, usulsüzlük iddiasına somut bir tane delil ortaya koydu mu?” diye sordu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mağlup rakibi Binali Yıldırım’ın konuşmasının ardından kameraların karşısına geçti. Yıldırım’ın ortaya attığı iddialara dair tek bir somut örnek vermediğinin altını çizen İBB Başkanı, “Anlattıklarından bir şey anladınız mı?” diye sordu.

Yıldırım’dan kısa bir süre sonra basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu, “Türkiye’nin ekranlarını 2 saat boyunca işgal eden, sözüm ona çok önemli bir hususu açıklayacağını düşündüğümüz sayın rakibimiz, 2 saat boyunca somut bir delil, usulsüzlük, aykırılığı size anlattı mı? Anlattıklarından bir şey anladınız mı? Ben anlamadım” dedi.

‘ACELECİLİK YAPAN O’

Sözlerinin devamında Yıldırım’a bazı sorular yönelten İmamoğlu, “Acelecilik yaptı diyor benim için, ama hepiniz hatırlıyorsunuz, rakibimiz yıldırım hızıyla 10.30 gibi seçimi ben kazandım dedi. Hayatımda bu kadar yıldırım hızıyla açıklanan seçim kazananı görmedim. Sayın Cumhurbaşkanı tek başına afiş assaydı, 25 belediyeyi kazandığını ima ederek bunu ifade edebilirdi de, sayın yıldırım niye yıldırım hızıyla oraya fotoğrafını koymasına izin verdi anlamış değilim” diye konuştu.İmamoğlu, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “2 saat içerisinde aktarılan veriler yalan yanlış aktarılan veriler. Uzman diye yanında oturttuğu kişiler, onu aldattığını söylediğim kişiler, bugün bile itiraz günlerini dahi doğru veremediler”

‘İSTEDİĞİM MAÇA GİDERİM’

Öte yandan İmamoğlu, Habertürk’ten Nagehan Alçı’nın kaleme aldığı, hafta sonu derbi maçlarına gitmemesi için kulüp yetkililerini bir bakanın aradığı iddiaları hakkında konuştu.

Esenler Kazım Karabekir Mahallesi semt pazarına yaptığı ziyaret sırasında açıklamada bulunan İmamoğlu, “Siz benden bunun ismini açıklamamı bekliyorsunuz, ben açıklamam, kendisi yaptığı şeyi açıklasın, ben cevabını veririm” dedi.

Stadyuma giderek maç izlemeye devam edeceğini söyleyen İmamoğlu, “Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Ben bu şehrin, milletin oy vererek seçtiği belediye başkanıyım. Maçlara da gideceğim. Amatör maçlara da gideceğim. Basket maçlarına da gideceğim. Voleybol maçlarına da gideceğim” diye konuştu. Ardından Bakırköy’de yurttaşlara hitap eden İmamoğlu, “Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor. İstanbul’da seferberlik başlatacağız” dedi.

- Reklam -

SON HABERLER

İstanbul İstanbul olalı böyle ‘mazbata’ görmedi

Sizi bilmem ama ben daha önce çerçevelenip tablolaşarak televizyon ekranlarında arzı endam...

Değişim devam etmeli

İstanbul’un yeni büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu görevine, yerel seçimlerin üzerinden 18...

Dünyayı güzellik değil canavarlar kurtaracak

Biçimlerin arasında dolaşan biçimleriz. Biçimli olmanız da yetmiyor. Modüler mobilya parçaları gibi...

Genel tatilde çalışan işçiye 1 yevmiye fazla ödenir

Ulusal bayram ve genel tatillerimizde çalışan işçilere yapılacak olan ödeme kamuoyunda zaman...

Mücadeleyi hatırlamak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “aşkımız, sevdamız” dediği İstanbul, 31...

BJK proje takımı değildir!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 116 yıllık bir kulüptür. Tarihsel süreç içinde, ülkenin kurtuluşuna...

Ekrem İmamoğlu’ndan ilk talimat

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin ilk gününde belediye ve...

İBB Başkanı İmamoğlu, Erdoğan’ı karşıladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilk mesai gününde “Erdoğan İstanbul'a gelecek....

Galatasaray’dan Göksel Gümüşdağ sert sözler

Galatasaray Kulübü, Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın yaptığı açıklamaları sert sözlerle...

“Avukatlık can çekişiyor”

Antalya Barosu'na kayıtlı avukatlar, ekonomik ve mesleki sorunlarının çözülmesi için cübbelerini giyerek...

Sonraki haber