-Reklam-
Anasayfa YAZARLAR İklim değişiyor!

İklim değişiyor!

Tribünler “Mazbatayı ver, mazbatayı ver, İmamoğlu’na mazbatayı ver!” diye inledi hafta sonunda. Bin bir ayak oyunuyla seçimlerin yineletilmeye çalışılmasına İstanbul’dan sağlam bir yanıt gönderildi.

Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nün uydurma bir “tasarruf” gerekçesiyle öğrencilerin bahar şenliğine izin vermemesi üzerine ülkenin en saygın sahne sanatçıları tek tek çıkıp hiçbir ücret talep etmeden bu şenlikte seve seve sahne alabileceklerini ilan ettiler…

Kırşehir Belediye Başkanı’nın makam aracını satılığa çıkarma teklifi, AKP’li meclis üyelerinin itirazına rağmen CHP, İyi Parti ve MHP’li üyelerin desteğiyle belediye meclisinde kabul edildi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Türk’ün “yaşı ve hastalığı” sebebiyle makamına oturamayacağını öne süren Akp’lilerin talebi kabul görmedi. Türk, mazbatasını alıp makamına oturdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk iş olarak Ulus Kent Meydanı’nda yıllardır adeta çürümeye terk edilen Zafer Anıtı’nı temizletti.

Tire’nin İyi Partili Yeni Belediye Başkanı, şimdi DSP’li olan eski başkanın kendi ismini verdiği stadın adını Gazi Mustafa Kemal Atatürk stadı olarak değiştirdi.

İlginizi çekebilir:  İmamoğlu'ndan Maltepe'ye davet

Tüm Türkiye’de hayranlık ve ilgi uyandıran Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ilk iş olarak belediyenin etrafındaki beton duvarları yıktırdı. Dersimliler, Belediye’ye rahatça girip çıkabiliyor.

Seçimden önce “İzmir mahallenin en güzel kızı. Kim talip olmaz ki?” diye soran Nihat Zeybekci’nin şimdi “Aslında ben hiç talip olmadım. Beni zorla aday yaptılar” dediği öğrenildi. Reis’in seçim yenilgisinde faturayı MHP’ye kesmeye ve ittifakı bitirmeye hazırlandığı haberi Ankara kulislerinde dillendirilmeye başlandı. Damat Bakan Berat Albayrak, Amerika’da yatırımcılarla yaptığı toplantıdan eli boş dönüyor. AKP mahallesinin en ürkek muhalifi Abdullah Gül bile radikal sayılacak bir çıkış yaptı ve İstanbul seçimleriyle ilgili “Zamanında bize yapılanların aynını biz şimdi başkalarına yapmamalıyız!” dedi. Korku eşiği bu mahallede bile aşılıyor.

İzmir’den Artvin’e, Edirne’den Ardahan’a, Sinop’tan Hatay’a, Diyarbakır’dan Ankara’ya korku duvarları yıkılıyor. Antalya’dan, Adana’dan, Mersin’den sıcak rüzgârlar esiyor. İklim değişiyor; bu defa gerçekten Akdeniz oluyor. Bir ülke, bir araya gelip kararlı durunca güçlünün sadece gücünden dolayı haklı olamayacağını, haklının da güçlü olabileceğini fark ediyor. İktidarın saadet halkasının zincirleri İstanbul’u kaybetmiş oldukları gerçeğiyle kırılıyor. Binali Yıldırım’ın esprileri bu kez güldürmüyor. Erdoğan artık korkutmuyor!

- Reklam -

SON HABERLER

Yüzleşmemiz gereken gerçek: İklim bozulması

Murat Nağışİklimin bozulduğu gerçeğiyle ne kadar...

Bangladeşli kadınlar günlerdir sokakta

Anıl VarlıBangladeş’te medresede, müdür tarafından cinsel tacize...

Endüstriye bağlı kalmadan müziğimizi icra ediyoruz

Beton Orman son bir senedir hazırlıkları devam eden “B.OHAL” albümü ile geri...

Sazın 2 bin yıllık yolculuğu…

Berlinli müzisyen Petra Nachtmanova, 2.000 yıldır kuşakları bir araya getiren sazın, yüzyıllardır...

Sudan’dan, ABD emperyalizmine ve gerici hükümetlere karşı birlik çağrısı: Özgürlük, barış ve devrim, halkın seçimi

Sudan’da aylar süren protestoların ardından ordu tarafından görevden alınan eski Devlet Başkanı...

Sisi’yi koltukta tutma referandumu

Mısır’da halk, Abdülfettah el Sisi’nin görev süresini 2030’a kadar uzatmanın önünü açacak...

Yeniden kuracağımız Sudan’da hak ettiğimiz yeri alacağız

HANDE GAZEYSudan'da 4 aydır süren protestolar, 30...

Bu şarkı burada bitti

RTE, sanki 12 Eylül cezaevlerinde otuz yıl zulüm görmüş gibi anlattığı o...

Gelecek için umut var kötümserliğe teslim olunmamalı

BİRGÜN PAZARSeçimlerin ardından başlayan mazbata tartışması ve...

Sonraki haber