İnce Sinop'ta konuştu: Eğitimde herkesle uzlaşacağız
19.05.2018 18:59 GÜNCEL

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Samsun’da kutladıktan sonra bir diğer Karadeniz ili olan Sinop’a gitti.

Muharrem İnce, “İki sözüm var” diyerek sözlerini şu şekilde belirtti; “Birincisi PKK, FETÖ ve IŞİD gibi terör örgütleriyle pazarlık etmeyeceğiz üstüne gideceğiz” “İkincisi yolsuzluklar son bulacak. Bu fakir milletin gelirine kimse göz koyamayacak. Soygunların olmadığı, bankaların boşaltılmadığı bir devlet olacağız. Cumhurbaşkanı sarayda oturmayacak kendi evinde oturacak” dedi.

İnce’nin konuşmasından satır başları şu şekilde;

Şeffaf denetlenebilir bir ülke olacağız. Banka kurumlarının içinin boşaltılmadığı bir ülke olacağız. Cumhurbaşkanı sarayda oturmayacak. Kendi evimde oturacağım. O sarayı bu ülkenin gençlerine vereceğim. Eğitimde herkesle uzlaşacağız.

Yüksek yargı memurları ben geldiğimde ayağa kalkmayacaksınız. Yargıç kimse için ayağa kalkmaz. Millet ne yiyorsa Cumhurbaşkanı da onu yiyecek. Adil yargı düzeni kuracağız. Her yıl 10 bin üniversite öğrencisini yurtdışına göndereceğiz