Ingvar Ambjørnsen’den “Sezer ve Tozar” çıktı
18.07.2018 15:55 BİRGÜN KİTAP

Çağdaş Norveç edebiyatının en sevilen yazarlarından, Beyaz Zenciler romanıyla uluslararası ün kazanan, bol ödüllü Norveçli yazar Ingvar Ambjørnsen’in kendi kedisi ve köpeğinden ilhamla kaleme aldığı dört kitaplık macera dizisi, ilk kitabından hemen sonra ikinci kitapla şimdi Türkçede! Öfkeli Dostlar, 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları raflarında okuyucuları bekliyor.

Kimlerin hayatı, varlığından haberdar olmadıkları bir amcanın mirasıyla tamamen değişiyor? Cevap: Tabii ki SEZER VE TOZAR!

"Tozar çirkin mi çirkin bir köpektir, Sezer ise karnı hep aç, kurnaz bir kedi. Birlikte, Tozar’ın amcasından miras kalan Körfez Pansiyonu’nu işletirler. Porsuk Şirin pansiyonun komisidir, her işten anlayan su samuru Susam ise tamir edilmesi ve elden geçirilmesi gerekenlerle ilgilenir. Körfez Pansiyonu’nda büyük haberler ve skandallar hiç eksik olmaz. Aksilikleriyle ünlü, korkunç müzik grubu Öfkeli Dostlar konser vermeye Körfez’e gelip pansiyonda kalacaktır. Bu yetmezmiş gibi, bir de on dört kiloluk dev kefal Heybe pansiyonda tatil yapmak ister. Sezer ve Tozar bütün bunlarla baş edebilecek mi dersiniz?"

Çağdaş Norveç edebiyatının en sevilen yazarlarından Ingvar Ambjørnsen’in kendi köpeği ve kedisinden ilhamla yazdığı Sezer ve Tozar serisinde macera hız kesmeden ikinci kitapla devam ediyor.

ingvar-ambjørnsen-den-sezer-ve-tozar-cikti-488719-1.