Anasayfa GÜNCEL ‘İnsanlığın’ içinden kovulunca!

‘İnsanlığın’ içinden kovulunca!

“Zorlama” 1 Kasım seçimlerine 24 gün kala devletin reorganize hukuk işlemez “milli-yerli” yapıları daha da etkin kılındı. Resmi illegal yapılarını devlet içinde sürdüren, lüzum halinde iç savaş provasına çıkan bir ayağı mafyatik-lümpen diğer ayağı kontrgerilla örgütlenmeleri, iyice görünür oldu.

Cam medya plaza kapısına dayanan, azmettiricisi bir eski özel harekâtçı olan gazeteci saldırganı, uyuşturucu dahil kabarık suç kaydına yaslanıp “Ne çekiyorsun vatan haini miyiz?” dediği anda “milli-yerli” müesses çetelerin devreye girdiği belli oldu.
Ne de olsa 32 vatandaşın katledildiği Suruç’la girdiğimiz Yeni Türkiye’nin son iki aylık alacakaranlık döneminde çocuk, kadın, polis, asker, sivil tabutlarla kuşatılmış seçim alanında tabutlar ikiye ayrılırken, illa sandıkları birleştirme çabasındaki “fiili rejimin” mutlak iktidar kaygısı giderek büyüyordu.

Şarkılı türkülü vasat reklamcı yapım, sahte sevinç gösterili seçim bildirgesinde 13 yılda açlık ve yoksulluğun dibine sürüklediği geçici güvencesiz işli/işşizliğe mahkûm milyonlarca vatandaşına neoliberal hayırsever edasıyla “asgari ücret piyasasında” el artırıp, göz kırpmaya çalışırken de gizleyemiyordu.

Seçim bildirgesinin göbeğine yerleştirilmiş “Başkanlık sistemine” oy toplamak için kamu zenginlik kırıntı, kırpıntısı promosyon paketleri alt alta sıralanırken 7 Haziran seçimlerinde “tek başına iktidar” olamadığı için Meclis’in iradesini çalıştırmayan “Yeni Türkiye’nin”…. demokrasi, şeffaflık, eşit vatandaşlık gibi her biri yakıcı insani yıkım ve hak gaspını imliyordu, plastik vaat manzumesi gölgesiz kalabalıkları çarpıyor muydu bilinmez…

Ama o gün sahnede vıcık vıcık demokrasi belagatine batırılmış çıkartılmış tiz sesle okunan seçim kampanya parodisine, Hacı Lokman Birlik’in Şırnak’ta boynundan iple zırhlı araca bağlanmış cesedinin sokaklarda küfürle sürüklenme trajik “gerçeği” amansızca eşlik ediyordu.

Yasaların dokunamadığı, ölmüş olana kötülük ve işkence milli pratiği “dehşet performansı” sahipleri tarafından aleniyetle kayıtlanıp yayınlanıyordu.

Ne sokakta yaralı halde Hacı Lokman Birlik’e 28 kurşunla infazının ne de cesedine yapılan sapkınlığın failliği, onların şehvetli sunumuna engel olabilirdi.

Çünkü IŞİD infaz videolarını aratmayacak bu “meczup şiddet” siyasetin yerini alan “ürkütücü gücüyle” kitlelere doğru “siyasi mesaj” olarak servis ediliyordu.

Anlaşılan toplumsal özdeşlik ve duygudaşlığı uzun yıllardır mezhepçi/etnik hat üzerinden ağır “terörize” edilen ülke seçimler yaklaştıkça yeleli, salyalı linç ve vahşet gösterilerini “en üst sınıra varmış şiddetle” yaşayacaktı.
Ve Kürtlerin de tahrik olup sokağa çıkınca organize milli refleksle karşılaşacağı iç savaş manzaraları; parlamenter sistemi derinden çatlatan iç siyasette Rus uçaklarının hava sahasında cirit attığı dış politikada, sıcak paranın hızla çıkış yaptığı büzüşen ekonomide tarihsel yenilgi yaşayan “fiili rejime” zaman kazandıracaktı.
Ama söylemeden geçemezdik…

Bir insanın insanlığını yok etmeye çalışırken kendi insanlığınızı kaybettiğiniz mutlak ve zamanlar üstü bir bilgiydi…
Yani “insan kavramı” o kişinin insan olma saygınlığı ve onurunu sizin saygınlığınız ve onurunuzla eşdeğerlik esasında sizden çok önce ve habersizce bütünlemişti.

Ve siz de tüm ceset paralayıcı vahşiler gibi faili olduğunuz “kötülük” sonrasında asıl insanlık dışına atılanın kendiniz olduğunuzu anlardınız…
Kim bilir bir gün kovulduğunuz “insanlığın” meğerse hayatta insan olarak kalmanın tek imkânı olduğunu da…

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,519AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Yatağan’da maden ocağında iş cinayeti

BERKAY SAĞOLMuğla'nın Yatağan ilçesinde maden sahasında bulunan...

Domates sanılıp yeniliyor: Bakanlıktan uyarı geldi

Pazaryeri ilçe Tarım Müdürlüğü konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak...

Karar yazarı Albayrak: Geçmişte Erdoğan’a soru sormak yerine iltifat yağdırmam yanlıştı

Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, sosyal medya üzerinden 17-25 Aralık sürecinde katıldığı...

‘Ülke ekonomik krizle karşı karşıyayken Saray’ın 5 aylık harcaması 1 milyar TL’yi aştı’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Genel Koordinatörü Veli Ağbaba, hazırladığı...

Nijerya’da kaçırılan 4 Türk için operasyon başlatıldı

Nijerya’da 4 Türk vatandaşı Cumartesi gecesi kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırıldı....

Babacan ekibi parti kurmak için temaslarını sürdürüyor

AKP’den kopup yeni parti kurma çalışmaları yapan Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ın ve...

İran: ABD ajanlarını gözaltına aldık

İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, ülkede "ABD ve yabancı ülkeler adına casusluk...

Adana’da bir kişi daha metil alkol zehirlenmesinden yaşamını yitirdi: Toplam ölü sayısı 22 oldu

Kozan ilçesinde, geçen 14 Temmuz'da alkol içen A.D., fenalaşınca yakınları tarafından Kozan...

AKP’li vekilden hükümete eleştiri: Kanuna destek vermedim

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren düzenlemeler...

İran’dan İngiltere’ye: ABD sizi bataklığa çekmeye çalışıyor

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u hedef...

Sonraki haber