İOS kullanıyorsanız dikkat edin!
13.11.2017 11:15 TEKNOLOJİ
İOS kullananların dikkatine, son dönemlerin popüler sohbet uygulaması WhatsApp'ta bildirimleri kilit ekranında kaldırmak bütün bildirimleri sessize alıyor

İOS kullananların dikkatine, son dönemlerin popüler sohbet uygulaması WhatsApp'ta bildirimleri kilit ekranında kaldırmak bütün bildirimleri sessize alıyor. Kilit ekranında yukarı kaydırmayla WhatsApp'ın son birkaç gündür yaşadığı problem başlıyor.

İOS kullanan WhatsApp kullanıcıları son zamanlarda büyük sıkıntı yaşamaya başladı. İstemsiz bir şekilde yapılabilen yukarı kaydırma hatasıyla bildirimler kapanıyor ve diğer mesajları geç görmenize neden oluyor.

Whatsapp’ı kapatırken dikkatli olun!

İOS işletim sistemine sahip bir WhatsApp kullanıcısıysanız, kilit ekranınızdaki sohbet bildirimlerini yukarı kaydırarak kapatmamaya çalışın. Kaydırarak kapatıldığında bütün bildirimler sessize alınıyor. Bildirimlerin kapanmasıyla, ardından gelen mesajlar da görünmüyor:

Uzmanlar sorunun Apple'dan kaynaklı bir sorun olduğunu ve WhatsApp'la ilgili olmadığını belirtiyor. İOS'a yeni bir güncelleme getirilerek sorunun ortadan kaldırılması bekleniyor. Kullancılar durumdan şikayetçi olurken geçici çözüm ise Home tuşu olarak görünüyor.