İran'da ilk robotik restoran
12.10.2017 15:46 TEKNOLOJİ

İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'Roboşef' adındaki ilk robotik restoran, müşterilerin ilgi odağı haline geldi. Restoran, İran'da büyük rağbet görüyor.

Kasiyer ve garson yok

Timeturk'ün haberine göre, başkent Tahran'da yılbaşından bu yana ağırlıklı olarak pizza alanında hizmet veren Roboşef'te, robot garsonlar sizi karşılıyor ve siparişten, servise tüm hizmetler otomatik veriliyor, ödemeler online yapılabiliyor.

Masalar, dijital ekrana dönüşen yapısıyla büyük bir tablet görünümü alıyor. Dokunmatik ekrana dönüşen masalarda yemeğin içeriği isteğe göre belirlenebiliyor.

Dijital masalarda oyun

Roboşef müşterileri, yemeklerini beklerken, dijital ekranda sunulan bilgisayar oyunlarıyla eğlenceli vakit geçirebiliyor.

Teknolojinin imkanlarından yararlanarak restoran işletmeciliğinde "yeni bir çığır" açtıklarını söyleyen Roboşef'in sahibi ve işletme müdürü Mecid Zibadel, "Yemek masası, dokunmatik olan diğer örneklerinden farklı olarak tamamen yerli ve müşterilerimizin sipariş sonrası veya yemek sırasında sıkıntı yaşamayacakları şekilde dizayn edildi. Masanın patenti de tamamen bize ait." dedi.