İstanbul'da metro seferlerine yağış engeli
25.07.2018 15:55 GÜNCEL

İstanbul'da Bayrampaşa-Yenikapı durakları arası metro seferleri yağış nedeniyle yapılamıyor.

İstanbul'da Yenikapı - Atatürk Havalimanı metro hattında, Bayrampaşa - Yenikapı durakları arası seferler yoğun yağış sebebiyle durdu. Bir süre sonra Aksaray Metrosu da ulaşıma kapandı.

Saat 15:44'ten bu yana yaşanan problemin, su baskını nedeniyle gerçekleştiği ifade edildi.

SEFERLER KADEMELİ OLARAK BAŞLADI

Türkiye'nin en büyük metropolü, sağanak yağış nedeniyle felç oldu. Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattında, Bayrampaşa-Yenikapı durakları arası seferler, yoğun yağış sebebiyle durdu. Ekiplerin tahliye çalışmalarından sonra seferler Emniyet / Fatih - Havalimanı arasında seferler başladı. Aynı zamanda Topkapı Ulubatlı'da alt geçidi su bastı.

Öte yandan, Vatan Caddesi'nde de mahsur kalan araçlar olduğu belirtiliyor. Vatandaşlar araçların üzerine çıktı. Bölgede trafik durdu.

Mahsur kalan araçlara iş makineleriyle müdahale ediliyor.

istanbul-da-metro-seferlerine-yagis-engeli-491789-1.

istanbul-da-metro-seferlerine-yagis-engeli-491790-1.

istanbul-da-metro-seferlerine-yagis-engeli-491791-1.

Yenikapı’dan Sağmacılar durağına vatandaşlar aktarma için otobüslere yönlendiriliyor.

İBB, sefer yapılamayan bölgedeki otobüs hatlarının ücretsiz olarak hizmet verdiğini duyurdu.

METEOROLOJİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPMIŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sabah saatlerinde İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. Açıklamada "Bugün saat 16.00'a kadar İstanbul'un Avrupa yakasının batısında (Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy) beklenen gök gürültülü sağanak yağışların kısa sürede ani sel, su baskını, yıldırım ve dolu riski ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklar meydana getirebileceği tahmin edildiğinden vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denmişti.