İstanbul’dan başlayan yürüyüş Eskişehir durağında
20.04.2017 19:28 GÜNCEL

GÖKSEL ALTAN / ESKİŞEHİR

Referandum sonucuna itiraz ederek aile hekimliğinden istifa eden Hülya Şen, İstanbul’dan başlayıp Ankara’ya yapacağı yürüyüşünde bugün Eskişehir’deydi. Eskişehir halkı tarafından karşılanan Hülya Şen’in açıklamasından önce Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr.Bülent Nazım Yılmaz “Referandumun demokratik şekilde sonuçlanmasını isteyen çevrelere var olan baskıların sonlanmasını istiyoruz. OHAL şartlarında yapılan bir referanduma rağmen toplumun yaklaşık yarısı tüm baskılara rağmen hayır demiştir. Gericilik ve şovenizm büyük şehirlerde kaybetmiştir” şeklinde konuştu.

istanbul-dan-baslayan-yuruyus-eskisehir-duraginda-276244-1.

Hülya Şen yaptığı konuşmada, anayasanın ortak mutabakatla yapılmak zorunda olduğunu ve kapalı kapılar ardında yapılamayacağını belirtti. Şen “Biliyorsunuz Tanzimat Fermanı’nı bile kimin yazdığını arşivlere açarak öğrenebiliriz fakat bu taslağı kim yazdı, kim önümüze koydu hala belli değil.” Dedi. Meclisteki açık oy kullanma konusunu hatırlatan Hülya Şen, bu durumdan dolayı referandumun meşru sayılamayacağını belirtti.

YSK’nin vereceği kararların artık bir hükmü olmadığını belirten Hülya Şen “Cumhurbaşkanı’nın anayasayı tanımadığı yerde ben de YSK’yi tanımıyorum” sözleriyle son günlerde sıkça tartışılan YSK kararlarında düşüncelerini belirtti.

istanbul-dan-baslayan-yuruyus-eskisehir-duraginda-276243-1.