İstanbul Kadıköy Mural Festivali’nde 2’nci perde
03.07.2018 07:40 YAŞAM

İstanbul Kadıköy sokaklarının rengârenk duvar resimleriyle süslendiği Kadıköy Mural Festivali’nin ikinci kısmı başladı. Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği ve bu sene 7’ncisi düzenlenen Kadıköy Mural Festivali 9 Temmuz’a kadar devam edecek.

İlk kısımda Brezilyalı sanatçı Arlin, Rasimpaşa Mahallesi’nde ve Sırbistan’dan Artez Osmanağa Mahallesi’nde başladığı çalışmalarını tamamladı. Festivalin ikinci kısmında ise Hırvatistan’dan Lonac ve Türkiye’den Omeria Rasimpaşa Mahallesinde bulunan Kırmızı Kuşak Sokak ve Ayrılık Çeşme Sokak’da yer alan 2 duvarı renklendirecek. 3 yabancı ve 1 yerli sanatçının katılımıyla gerçekleşen festivalin sonunda Kadıköy’ün yaklaşık 1.250 metrekarelik 4 duvarı Mural sanatıyla renklenmiş olacak.

İlk olarak 2012 yılında Yeldeğirmeni’nde başlayan Kadıköy Mural Festivali’ne şimdiye kadar yerli yabancı birçok sanatçı katıldı. Boş bina cephelerine yapılan resimlerle Kadıköy’ün pek çok sokağı açık hava sergi salonuna dönüştü ve bugüne kadar 36 sanatçı toplam 32 duvarı özgün çalışmalarıyla renklendirdi.

Festivalin ikinci bölümü şöyle;
2 Temmuz – 9 Temmuz 2018
Hırvatistan’dan Lonac – Rasimpaşa Mahallesi, Kırmızı Kuşak Sokak, No: 17 Kadıköy
Türkiye’den Omeria – Rasimpaşa Mahallesi, Ayrılık Çeşme Sokak, No: 56 Kadıköy