İzmir Büyükşehir Belediyesi: Biber gazı sıkılan işçiler, belediye binasına sığındı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak’ta bugün işçilere yönelik düzenlenen polis saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamada ‘İşçilerin belediye binasını bastığı’ yönündeki haberlerin yanlış olduğu belirtilerek, “Biber gazından kaçan işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına sığınmıştır. Olay bundan ibarettir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle:

“DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdiği basın açıklaması sırasında yaşanan polis müdahalesi, bazı yayın organlarında okuyuculara “İzmir’de işçiler belediye binasını bastı” başlığıyla servis edilmiştir.

Bu iddia kesinlikle doğru değildir. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sırasında sıkılan biber gazından kaçan işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına sığınmıştır. Olay bundan ibarettir.

Ayrıca ulusal yayın yapan bir internet sitesinde bu olayla ilgili haberde yer alan “Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu istedi, polis işçilere saldırdı” başlığı ve içeriğindeki “..eyleme Başkan Aziz Kocaoğlu engel olmak istedi” cümleleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tıpkı geçen 15 yılda olduğu gibi, sendikanın bugün yaptığı basın açıklamasına da asla müdahil olmamış, engelleme gibi bir tavır içine girmemiştir. Bunu en iyi bilen de sendika yöneticileridir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BİZİ TAKİP EDİN

358,896BeğenilerBeğen
54,842TakipçiTakip Et
1,079,972TakipçiTakip Et
7,376AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL