İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sinema projesi: ‘Mahallemizde Film Çekiyoruz’

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Mahallemizde Film Çekiyoruz' projesiyle hazırlanan iki film 13 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Kültürpark'taki İzmir Sanat Merkezi’nde gösterime sunulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahallemizde Film Çekiyoruz” projesiyle, 10 hafta sinema eğitimi alan 13-20 yaş aralığındaki gençlerin çektikleri filmler 13 Ocak’ta gösterime giriyor.

Gültepe ve Doğanlar’da yaşayan gençlere “Mahallemizde Film Çekiyoruz” projesiyle sinema yapma tekniklerini öğreterek kendi filmlerini çekme şansı sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi,  gençlere 10 hafta boyunca alanında başarılı akademik kadro tarafından eğitim verilmesini de sağladı.

Kendi filmlerini yazıp çeken, oynayan ve kurgulayan gençler, şimdi bu filmlerini gösterime sokacak.

‘Mahallemizde Film Çekiyoruz’ projesiyle hazırlanan iki film, 13 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Kültürpark’taki İzmir Sanat Merkezi’nde gösterime sunulacak.

Hem çektiler, hem oynadılar

Uzman bir kadro eşliğinde eğitim alarak kendi filmlerini çeken gençler, bir fikrin öyküden senaryoya dönüşmesini, çekim yöntemlerini ve kurguyu öğrendikleri gibi oyunculuk görevini de bizzat kendileri üstlendi. Her cumartesi-pazar günü, 10.00-14.00 saatleri arasında Gültepe Kültür Merkezi’nde 15 öğrenci ve Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi’nde ise 11 öğrenci ile gerçekleştirilen etkinliğin pratik aşaması sokakta yapıldı.

‘Mahallemizde Film Çekiyoruz’ projesinde eğitimler, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Yüksel Batur ve yönetmen Emre Doğan ile  Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Film Tasarım Bölümü öğretim üyeleri Dr. Sabire Soytok ve Dr. Ahmet Özkan tarafından verildi.

BİZİ TAKİP EDİN

358,896BeğenilerBeğen
54,842TakipçiTakip Et
1,079,972TakipçiTakip Et
7,376AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL