İzmir'de YSK baskınları yapan polis: Bunlar göz korkutma operasyonu
21.04.2017 10:15 GÜNCEL

DURSUN CAYMAZ
[email protected]
@birapa

Birleşik Haziran Hareketi İzmir Yürütme Üyesi ve ÖDP İl yöneticisi Arman Hekimoğlu, bu sabaha karşı İzmir'deki evi basılarak gözaltına alındı. Hekimoğlu'nun, referandumun ardından ülke geneline yayılan YSK proteostoları gerekçe gösterilerek gözaltına alındığı bildirildi.

BirGün'e konuşan Hekimoğlu'nun avukatı Atakan Güngör'ün aktardığına göre, gözaltı için evi basan polisler Hekimoğlu'nun annesine ''bu bir göz korkutma operayonu bundan bir şey çıkmaz'' demiş.

Arman Hekimoğlu'nun evinin basılarak gözaltına alınması ve bu sabah İzmir'de yapılan ev baskınlarına ilişkin bilgi aktaran Avukat Güngör, ''Arman, bu sabah 6.30 civarı evi basılarak referandum protestoları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Polis evdeki bilgisayarının hard diskini ve Redaksiyon dergilerini aldı. Annesi gelen polislerin, 'bu bir göz korkutma operayonu bundan bir şey çıkmaz' dediklerini söyledi.'' dedi.

Referandumun ardından ülke genelinde YSK'nin hukuksuz kararına karşı başlatılan protestolar gerekçe gösterilerek bu sabah İzmir'de yaklaşık 15 evin daha basıldığını aktaran Avukat Güngör, Arman Hekimoğlu ve gözaltına alınanların Bozyaka Emniyet Müdürlüğü'nde bekletildiğini ve görüş yasağı olduğunu, avukatların ise karakola alınmadığını söyledi.