İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: 25 Ocak’ta TARİŞ’in önünde olacağız

İzmir’de kurulu TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Fabrikası’nda sendikalı oldukları için işten atılan işçilerin direnişi 73’üncü gününe girerken, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, direnişe destek amacıyla 25 Ocak Cuma günü saat 15.00’te Çiğli’deki fabrikanın önünde miting yapılacağını duyurdu.

DİSK’e bağlı Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan 7 TARİŞ işçisi için Emek ve Demokrasi Güçleri dün basın toplantısı düzenledi. DİSK Ege Bölge Temsilciliği’nde düzenlenen toplantıda konuşan TARİŞ işçisi Murat Yılmaz, talepleri karşılanana dek TARİŞ ürünlerini boykot çağrısı yaptı. Yılmaz, kamuoyundan destek beklediklerini ifade etti.

TARİŞ ürünlerini kullanmayacağız

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü ve SES İzmir Şube Eşbaşkanı Hülya Baran Ulaşoğlu, TARİŞ yönetiminin direnişteki işçilere ve sendikacılara dava açtığını hatırlattı. Fabrikada çalışan sendika üyesi işçilere yoğun baskı yapıldığı ve işçilerin sendikadan istifaya zorlandığını belirten Ulaşoğlu, TARİŞ’i boykot çağrısını desteklediklerini, işçilerin talepleri karşılanana dek TARİŞ ürünlerini kullanmayacaklarını ifade etti. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da herkesi 25 Ocak’ta düzenleyecekleri mitinge katılmaya ve direnişteki TARİŞ işçileriyle dayanışmaya davet etti.

Toplantıya Öğrenci Veli Derneği (Veli-der) İzmir Şubesi ile HAZİRAN Güzelyalı Meclisi de destek verdi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,925BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,163TakipçiTakip Et
7,880AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL