Anasayfa SİYASET İzmir'de CHP'li başkanlar göreve başladı: Mazbatalar ‘tamam’ sıra hizmette

İzmir’de CHP’li başkanlar göreve başladı: Mazbatalar ‘tamam’ sıra hizmette

Narlıdere, Buca, Dikili, Menemen ve Menderes’te mazbatalarını alan yeni başkanlar göreve başladı. CHP’li başkanlar, tarafsızlık vurgusu yaptı, “Mazbatalar tamam, şimdi sıra hizmette” dedi

İstanbul’da kriz devam ederken İzmir’in Narlıdere, Buca, Dikili, Menemen ve Menderes ilçelerinde seçilen CHP’li başkanlar mazbatalarını alarak göreve başladı.

Devir teslim törenlerinde konuşan CHP’liler tarafsızlık vurgusu yaptı, İstanbul’da da bir an önce mazbatanın teslim edilmesini istedi.

• Narlıdere: Her haneye hizmet götüreceğiz

Narlıdere’de belediye başkanı seçilen Ali Engin,mazbatasını aldı.

Engin, yerel seçimlerde yüzde 80 oy oranıyla rekor kıran Engin, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bu görevi büyük bir sorumluluk duygusuyla devralıyoruz. 5 yıl boyunca gece gündüz çalışacağız ve bize verilen bu göreve layık olmaya çalışacağız. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Narlıdere’mizi en güzel noktalara hep birlikte taşıyacağız. Ayrım yapmadan her mahalleye, her haneye hizmet götüreceğiz” diye konuştu.

• Konak: Gözünüz arkada kalmayacak

Konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur ise “Hem Narlıdere’de hem de Konak’ta çok güzel neticeler aldık. Gözümüzü arkada bırakmayacak bir kardeşime görevi devretmenin onurunu yaşıyorum” dedi.

• Dikili: Daha yaşanabilir bir Dikili’yi hep birlikte yaratacağız

Yüzde 57’lik oy oranı ile Dikili Belediye Başkanlığını kazanan Adil Kırgöz de mazbatasını alarak göreve başladı. Belediye binası önünden yurttaşlara seslenen Adil Kırgöz, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, parti ve insan ayrımı yapmadan, herkesi kucaklayarak belediye başkanlığı yapacağım. Gece gündüz demeden bu ilçe için çalışacağım. Ben herkese eşit mesafedeyim. Aşkla Dikili, başka Dikili diyoruz. İlçemiz birçok konuda eksik kaldı ama çok kısa bir zamanda çok şeyin hızlıca değiştiğini göreceksiniz. Daha modern, daha kaliteli, daha yaşanabilir bir Dikili’yi hep birlikte yaratacağız” şeklinde konuştu.

• Menemen: Aksoy göreve başladı

Menemen’in yeni belediye başkanı seçilen Serdar Aksoy görevine başladı. Aksoy, “Her gün halkıyla yan yana olan bir başkan olacağım. Belediye başkanı seçilen kişi hangi partiden seçilmiş olursa olsun, tüm siyasi partilerin üstündedir. Çünkü o Belediye’ye hizmet edecektir. Bu mahalleden bize yüksek oy çıktı hizmet edelim, bu mahalleden düşük oy çıktı hizmet etmeyelim ‘ mantığı artık yoktur Menemen’de. Tüm mahallelerimize eşit hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir:  Meteoroloji'den İstanbul için uyarı

• Menderes: Korku imparatorluğunu yıktık

Yönetimi daha önce AKP’de olan belediyelerden Menderes’te CHP’li Mustafa Kayalar göreve başladı. Mazbatasını alan Kayalar, “Ben, bana oy veren vermeyen tüm Mendereslilerin belediye başkanı olacağım. Bu konuda hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın” dedi. Kayalar, şöyle devam etti: “Menderes’te korku imparatorluğunu yıktık. Artık korku yok, huzur var, mutluluk, arkadaşlık, kardeşlik olacak. Amacım, esnafın, köylünün, çiftçinin, Menderes’te yaşayan herkesin lokmasını büyütmek. Menderes kazanacak, demiştim.”

KILIÇ, KOLTUĞUNA OTURDU

Buca Belediye Başkanı seçilen Erhan Kılıç, mazbatasını aldıktan sonra görevi devraldı. Eski Başkan Piriştina’ya plaket veren Kılıç, “5 yıl boyunca sayın başkanımızla beraber çok güzel bir mesai geçirdik. Başkanımıza Buca’da vermiş olduğu sosyal belediyecilik mücadelesinden dolayı da tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Kılıç Belediye önünde toplanan Bucalılara seslendi: “Bugünden itibaren tüm Bucalıların Başkanı olacağım. Bir buçuk ay önce bir yola çıktık. Zor bir süreçti, gece gündüz demeden çalıştık. Girmedik sokak, cadde sıkmadık el bırakmadık.

Tüm Türkiye’de sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış, halkla beraber belediyeler nasıl yönetilirmiş bunu göstermek için geliyoruz dedik ve tüm Türkiye’deki halkımız bu teveccühü gösterdi. İzmir’i de aldık, Buca’yı da aldık, ilçeleri de aldık, Ankara’yı da aldık ve en önemlisi İstanbul’u da alacağız. Artık tüm Bucalının Belediye Başkanıyım, tüm Bucalının hizmetkârıyız.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,398AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Siverek’teki katliam: Eski AKP’li vekil İzol’un oğlu da tutuklandı

Urfa’nın Siverek ilçesinde 6 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla...

Mücadele kazandı: Saraçoğlu’na otopark yapılamayacak

Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Ankara Saraçoğlu Mahallesi'ne yönelik imar planı...

Sendikalar ve meslek odaları: “Kamu emekçileri, yoksulluk sınırı üzerinde maaş almalı”

2020-2021 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlayacak. 3 milyon kamu emekçisi...

Araştırma: Amerikalı gençlerin yarısı sosyalist bir ülkede yaşamak istiyor

Amerikalı gençlerin neredeyse yarısı sosyalist bir ülkede yaşamak istiyor. 

Esenyurt’ta metrobüste yangın

Esenyurt Saadetdere durağında bir metrobüste yangın çıktı.Metrobüsün...

IKBY başbakanı Barzani’den Bağdat’a ilk resmi ziyaret

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Bağdat'ta Irak Cumhurbaşkanı Berhem...

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nda israf ve usulsüzlüğün belgeleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Daire Başkanlığı'nda cenaze araçlarıyla cenazeler dışında başka...

“Vatan Plastik patronu hesap verecek”

İşçi Dayanışma Derneği (İDD), görev tanımı olmadığı halde tamir için çıktığı çatıdan...

AKP’li Çelik, FETÖ’nün siyasi ayağını soran CHP’yi ‘siyasi sabotaj’ yapmakla suçladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın açıklamasında bulundu.Çelik,...

Hazine tahsilat yapamıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı haziran ayının bütçe gelir ve giderlerini yayımladı. Buna göre...

Sonraki haber