Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü kurşunlanarak öldürüldü
16.06.2015 10:27 GÜNCEL
Kocaeli’de, Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk, otomobiliyle seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonrasında hayatını kaybetti

UĞUR ENÇ

Kocaeli İzmit Yeşilova Mahallesi’nde trafikte seyir halinde olan Aktürk’ün bulunduğu 06 BP 4576 resmi plakalı araca, sağdan yanaşan bordo renkli 34 KGZ 76 plakalı araçtan 4 el ateş açıldı. Silahlı saldırıda mermilerden 3’ü, aracın arkasında oturan İsmet Aktürk’e isabet etti.

HASTANEDE ÖLDÜ
Saldırıyı gerçekleştiren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler olay yerinden kaçarken, Aktürk’ün şoförü ise yaralı müdürü hemen Umuttepe Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdü. Hastanede ameliyata alınan Aktürk, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

YASADIŞI ÖRGÜT MÜ?
Yeşilova’da kurşunlanarak öldürülen İsmet Aktürk edinilen ilk bilgilere göre cinayetin yasadışı örgüt saldırısı olduğu düşünülüyor. İsmet Aktürk'ün daha önce görev yaptığı Osmaniye T Tipi Cezaevi'ndeki görevi nedeni ile kimi yasadışı örgütlerle sorun yaşadığı iddia ediliyor.

1 YIL ÖNCE GELDİ
Çeşitli illerde uzun yıllar cezaevi müdürü olarak çalışan Aktürk, yaklaşık 1 yıl önce Osmaniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü iken Kocaeli’ye 1 Nolu F Tipi Cezaevi Müdürü olarak tayin oldu. İsmet Aktürk, Osmaniye’den önce de Konya Konya E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nda müdür olarak görev yapıyordu.