Anasayfa YAZARLAR Kaos kimseye yaramaz!

Kaos kimseye yaramaz!

Cumhuriyet Halk Partisi, Kurtuluş Savaşını gerçekleştiren, Emperyalizme meydan okuyan ve yeni bir laik demokratik Cumhuriyet kuranların partisidir.

CHP’yi, “siz isterseniz hilafeti getirirsiniz” diyerek Cumhuriyetin temel ilkelerine ve devrimlerine karşı çıkan, hukuk devletini yok sayan sağ anlayış bile yıkamamıştır.

***

Bu gün CHP’ye yapılan saldırlar yurttaşların vicdanında büyük travmalar yaratmaktadır.

17 günlük İstanbul seçimin iptal edilmesi için harcanan mesai sonrası Akkuzulu köyünde CHP Genel Başkanına yapılan saldırı ülkedeki gerilimi arttırmaktadır.  İşin acı yanı, vahim olayların failleri, şiddeti yaratanlar ve linç girişiminde bulunanların hamileri pervasızca gösterilerine devam etmesidir.

***

Ülkemiz için yüz karası olabilecek bir linç girişimine halen AKP Genel Başkanın açıktan “geçmiş olsun” demek yerine  “Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır“ demekle yetinmesi karanlık bir noktadır.

Oysa Sayın Erdoğan aynı zamanda Cumhurbaşkanıdır.

Ve bu sıfatından öte, insanlık ve nezaket adına “geçmiş olsun” diyerek herkesi kucakladığını gösterebilmesi ülke adına olumlu bir davranış olacaktı.

İlginizi çekebilir:  'Davutoğlu ve Babacan 23 Haziran'dan sonra sahaya çıkacak'

***

Hele; Devlet Bahçeli’ye sorulan “Kılıçdaroğlu’na neden geçmiş olsun demediniz?” sorusuna “Önce onun teşekkür etmesi lazım” cevabını vermesi de ayrı bir garabetti. Bahçeli ilk günden beri nefret ve kini arttırmak, şiddeti yüceltmek adına konuşmalar yapıyor. Bu gerçekten çok tehlikeli bir davranış. Bu durum “Şiddet ve siyaset arasına sıkışmış karışık Ruh halinin” dışa vurumu gibi görülüyor.

***

İç İşleri Bakanı Soylu ile CHP arasında ciddi bir tartışma var.

Birisi doğruyu söylemiyor!

Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun Akkuzulu’ya geleceği bilgisinin güvenlik güçlerine verilmemesi nedeniyle karışıklık olduğunu” söylemektedir. Oysa Meclis Başkan Vekili Levent Gök; “Ankara’daki tüm şehit cenazelerine Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldıklarını, Akkuzulu’daki cenazeye katılımlarının bizzat CHP Çubuk ilçe Başkanı tarafından emniyet Müdürüne bildirildiği, Kılıçdaroğlu koruma ekibinin bir gün önce o yerde keşif çalışması yaptığı, Milli Savunma Bakanı koruma ekibine de ayrıca bilgi verildiğini“ açıklıyor.

***

Soylu, “Kılıçdaroğlu’na yumruk atanın şehit yakını olduğunu” açıklıyor.

Yeniçağ Gazetesine göre Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün’ün ifadesinde Süleyman Soylu’nun iddiasını yalanlayarak “Şehit Yener Kırıkcı ile bir bağım yoktur” açıklamasında bulunuluyor.

***

Levent Gök; ”Namaz öncesinde gelen ve sözlü sataşmalara muhatap olan CHP heyetini neden namaz sonrası devlet erkânının gideceğe yere değil de provoke edilmiş güruhun içine doğru yönlendirildiğine dikkat çekiyor.  Haklı olarak “Biz geldik. Gördünüz. Niye bizi korumadınız? Diye soruyor!

***

Tüm bu kafa karıştıran beyanatların sonunda görünen o ki, bu linç eylemi önceden hazırlanmış ve buram buram provokasyon kokan bir olay!

Bu linç girişiminden ne çıkar?

Adım adım iç barış askıya alınır!

Yurttaşlarımızı ayrıştırarak, yabancılaştırarak ve de kışkırtarak oynanan oyunlar barışın yerine şiddetin oluşmasına neden olur!  Düşünün Bir parti liderini linç etmek isteyenleri hoş gören, adı egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan bayramında seçilmiş Kars belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in elini sıkmayan güvenlik görevlisini alkışlayan anlayış ülkeyi kaosa taşır!

***

Neyse ki; Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evi yakmak isteyenlere karşı ‘Eğer burada birine zarar verecekseniz önce Emniyet Genel Müdürü olarak beni ve buradaki tüm görevlileri linç edersiniz “ diyen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya gibi sağduyulu kamu görevlileri var!

- Reklam -

SON HABERLER

Galatasaray 22’nci defa şampiyon: Tarih tekerrürden ibaret!

Seyrantepe'de final günü... Bir tarafta 22. şampiyonluğunu kovalayan Galatasaray, öbür yanda bir...

Hakkari’de yıldırım düştü: 13 hayvan yaşamını yitirdi

Hakkari’de yıldırım düşmesi sonucu yayladaki 13 hayvan yaşamını yitirdi. Olay, Bay köyünden...

Fenerbahçe üçüncülük maçını kaybetti

Türk Hava Yolları (THY) Avrupa Ligi Dörtlü Final turnuvası üçüncülük maçında, Fenerbahçe...

CHP’den 100. Yıl Bildirgesi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) 100. Yıl Bildirgesi'nde, "CHP olarak Mustafa Kemal...

Roma Açık’ta şampiyon Nadal

Roma Açık Tenis Turnuvası'nın tek erkekler finalinde Sırp Novak Djokovic'i 2-1 yenen...

Şampiyon Galatasaray

Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasında sahasında Medipol Başakşehir'i 2-1 mağlup eden...

Kılıçdaroğlu: Ayın 23’ünde tatil yok, bir yerlere gitmek yok

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı, Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı...

Sarıkamış’ta arazi kavgası: 6 ölü, 7 yaralı

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Çamyazı köyünde arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli iki ailenin...

Üsküdar’da yol çöktü

Üsküdar, Libadiye Caddesi'nde yol çöktü. Çökme nedeniyle trafikte aksamalar meydana gelirken, çöken...

İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’ın iddialarına güldüren yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atakum sahilinde halkla buluştuktan...

Sonraki haber