Karaburun’u bitirecek projeye Vali onayı

İzmir’de bulunan Karaburun Yarımadası, dev şirketlerin RES projelerine karşı mücadeleyi sürdürürken, İzmir Valiliği şimdi de Karaburun’da balık çiftliklerine onay verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu, Yaşar Holding şirketlerinden Çamlı Besicilik’in Karaburun’da kuracağı balık çiftliği ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi raporunu (ÇED) yeterli buldu.

Yapılan açıklamada, “İzmir ili Karaburun ilçesinde ÇAMLI YEM BESİCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan 2.500 ton/yıl Kapasiteli Su Ürünleri Yetiştiriciliği Tesisi projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu on gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edebilir” ifadelerine yer verildi.

SÜREÇ BAŞLATILDI
Öte yandan Valilik, İzmir’de 3 ilçeyi kapsayan RES projesi ve Soma Katliamı’nda 11 maden işçisini kaybeden Elmadere Köyü’ndeki kömür ocağıyla ilgili halkın tanıtım toplantısı tarihlerini de açıkladı.

Bayındır-Kemalpaşa ve Torbalı ilçelerine yayılan ve Yander Elektrik Şirketi tarafından yapılması planlanan 22 türbinden oluşan Mersinli Rüzgâr Enerji Santralı’nın halkın tanıtım toplantısı 30 Temmuz’da yapılacak. BirGün İzmir

BİZİ TAKİP EDİN

358,958BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,388AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL