-Reklam-
Anasayfa SİYASET Karamollaoğlu: Adaylarımızın tamamını 27 Ocak'ta açıklayacağız

Karamollaoğlu: Adaylarımızın tamamını 27 Ocak’ta açıklayacağız

Karamollaoğlu, yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Şu ana kadar toplam 115 ismi açıkladıklarını belirten Karamollaoğlu, "Çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse 27 Ocak'ta adaylarımızı tanıtmak için Ankara'da bir toplantımız olacak. O toplantıda adaylarımızın yüzde 95'ini, belki de yüzde 100'ünü tanıtma imkânına kavuşacağız" diye konuştu.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Allah nasip ederse 27 Ocak’ta adaylarımızı tanıtmak için Ankara’da bir toplantımız olacak. O toplantıda adaylarımızın yüzde 95’ini, belki de yüzde 100’ünü tanıtma imkânına kavuşacağız” dedi.

SP Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, ilk olarak basın mensuplarının ’10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

‘ÜLKE HER GEÇEN GÜN UÇURUMA GİDİYOR’

Ekonominin kötüye gittiğini savunan Karamollaoğlu, bu durum karşısında iktidarın ne yapacağını şaşırdığını söyledi. Karamollaoğlu, “Topraklar da satılıyor. 90-95 yıllık birikimimizin yüzde 95’i satıldı. Bu yıl da Sakarya Tank Palet Fabrikası’nı özelleştiriyorlar. Böyle bir fabrikanın özelleştirilmesi, ayağımıza sıkılan bir kurşun etkisi yapar. Çok stratejik bir tesis. Buranın geldiği noktada iktidarın iğne ucu kadar etkisi ve faydası yok. Bunu herkes bilsin. Onun için mirasyedi gibi satıyorlar. Bu sebeple iktidar, bizi aldıkları kararlarla hiç şaşırtmıyor. Bilsinler ki; bu attıkları adımlarla ülkemizin geleceği ipotek altına sokuyorlar. Ülke her geçen gün uçuruma doğru gidiyor. Bugün orada sadece fabrika işçisi olarak 900 kadar insan çalışıyor. Ümit ederim ki bundan vazgeçerler” dedi.

‘ZİRAAT BANKASI KENDİ VAZİFESİNE DÖNMELİ’

Tarım Kanunu’na göre milli gelirin yüzde birinden daha az payın çiftçiye destek maksadıyla ayrılmaması gerektiğini savunan Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“En az yüzde bir olması gerekir. Bugünkü milli gelir 4,5 trilyon, yüzde biri 45 milyar eder. Bütçeye konulan para 16 milyar. Şimdi bunun 2 milyarını çiftçiye dağıtacaklar. Ama tarlayı boş görünce umurlarında bile olmayan iktidar, tarlaların üzerine futbol sahası yapılınca heyecanlanıyor birden. 10 milyar Ziraat Bankası’ndan büyük kulüplere para ayrılmış. Sporun aleyhindeymişiz gibi bir hava doğrulmasın. Çiftçimizin hali perişan. Kanunun emrettiği miktarı en azından çiftçilere ayırsalar, bu problemlerin büyük bir kısmının üstesinden gelinebileceğine inanıyorum. Ziraat Bankası kendi vazifesine dönmeli, adı üstünde çiftçiyi desteklemek üzere. Şöyle bir tabir kullanılmış, ‘çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince golü veriyorlar.”

Karamollaoğlu, yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Şu ana kadar toplam 115 ismi açıkladıklarını belirten Karamollaoğlu, “Çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse 27 Ocak’ta adaylarımızı tanıtmak için Ankara’da bir toplantımız olacak. O toplantıda adaylarımızın yüzde 95’ini, belki de yüzde 100’ünü tanıtma imkânına kavuşacağız” diye konuştu.

KaynakDHA
- Reklam -

SON HABERLER

Tunç Soyer, toplu ulaşım için verdiği sözü tuttu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim öncesi verdiği toplu ulaşımda belli...

Juventus üst üste 8. kez şampiyon

İtalya 1. Futbol Ligi'nde (Serie A) konuk ettiği Fiorentina'yı 2-1 yenen Juventus,...

Rölanti modunda 3 puan

Galatasaray, maçın genelinde oldukça vasat bir performans gösterdiği ve ikinci yarısını adeta...

Galatasaray taraftarından İBB Başkanı İmamoğlu’na büyük ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray-Kayserispor karşılaşmasını izlemek için Türk Telekom...

AKP’den YSK’ye ‘KHK’li seçmen’ dilekçesi

AKP, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ye KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin...

Başkanlar gitti, milyonluk araçları kullanılmıyor

Kocaeli’de 13 AKP’li belediyenin 12’sinde belediye başkanları değişti. Başkanların tepki çeken lüks...

İSPARK çalışanının skandal paylaşımına soruşturma

İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ (İSPARK) elindeki paralarla fotoğraf çektirerek sosyal medyada...

Silopi kayyumunun borçları belediye binasına asıldı

HDP'li Silopi Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk, kayyum döneminden kalan...

Nadal’dan sürpriz yenilgi

Monte Carlo Tenis Turnuvası'nda mücadele eden dünya 2 numarası Rafael Nadal, yarı finalde...

Beyoğlu’nda 4 katlı binada yangın

Beyoğlu'nda 4 katlı apartmanın çatısında yangın çıktı. Çatının büyük bir kısmını kaplayan...

Sonraki haber