Anasayfa GÜNCEL Katilin bile edepli olsun

Katilin bile edepli olsun

Gavat; bu kelimeyi duyunca, kim geliyor aklınıza; tabiî ki, eski Adana Valisi: Bir vatandaşa karşı sarf ettiydi bu sözü, Erdoğan’ın Valisi.

“Kem söz sahibinindir” notunu düştükten sonra, devam edelim: Erdoğan’ın bir başka valisi de, Ali İsmail Korkmaz’ın kendi arkadaşları tarafından ölsün diye dövüldüğünü iddia etmişti, ölünce polisi suçlayabilmek için. Erdoğan’ın bu valisi, bununla da yetinmemiş, İsmail Saymaz’ı tehdit etmişti, internet üzerinden: Ne şerefli, ne nâ-ödlek bir mahlûk, değil mi…

Erdoğan’ın valilerinden söz açılmışken, Edirne’dekini de anmadan geçmek, kendisine haksızlık olur. Bu ‘şey’ de, T.C. vatandaşı Musevîleri İsrailli saymıştı: Tam bir bölücülük, tam bir vatandaş düşmanı siyasal İslamcılık.
İsmail Saymaz’ın adı geçmişken, şunu da belirtelim: ‘Reporters sans frontières’i, ‘Sınır tanımaz gazeteciler’ olarak çeviriyorlar; ama, doğrusu, ‘Sınır tanımaz muhabirler/haberciler’.

Muhabir demişken, kendisine muhbir denilip de iltifat edilen ‘küçük’ bir böceğe de değinelim: Bu mahlûk, muhbir bile değil; tam bir AK-muhaberat veya AK(M)İT tetikçisi.

Allah kahretsin; pisliklerden bahsetmeye başlayınca, sonu gelmiyor. En başta, Metin Lokumcu Hoca’yı “adamın biri; ama, zaten çevresi de Ergenekoncuymuş” diye küçümseyip, şimdilerde ise yana yakıla “kandırılmışız” şarkısı söyleyen ‘yetmez; ama, evet’çi takımı var. Marx, Durkheim veya Popper ne demiş; onu bilmek değil, teorik bilgi: Teorik bilgi, “yaratılanı severiz, yaratandan ötürü” lâfını edenin, aslında bu şirinlik üzerinden “aynı yaratanı referans gösterip kafanızı da keseriz” vizesi alma peşindeki uyanık bir kan-obur cani olduğunu çıkartabilme yeteneğidir.

Tamam, benim kadar şanslı değilsiniz: Doğan Ergun ve Necati Öner gibi hocalarınız olmadı ve böyle bir yeteneği edinemediniz; ama, ananız babanız “ananı da al git, ulan” diyerek -üstelik, ancak yüzlerce polisin ve korumanın desteğinde- sade vatandaşın üzerine yürüyüp hırpalayan birinden, değil cumhurbaşkanı, kendisiyle aynı mahallede oturulabilir bir komşu bile olamayacağını bilecek kadar ‘aile terbiyesi’ de mi vermedi? Hele bu muhallebi kabadayısı, vapurdan, otobüsten inen sizi, ananızı, karınızı, kızınızı, bacınızı resmî ofisinde oturup dikizleyen, sonra da etek boyları üzerinden dedikodularını yapıp aşağılayarak nefret objesi ve taciz/tecavüz/katl hedefi hâline getirmeyi âdet edinmiş, hatta bunun da ötesinde linç, şantaj, tehdit, şantaj ve provokasyondan oluşan bir siyasal stratejinin temeli olarak kullanan birisi ise…

Bitirirken şunu da hatırlatayım: ‘Beyaz Toros’lu caniler, cinayetlerini/vahşetlerini hiç değilse ‘faili meçhul’ tutmaya çaba gösterecek kadar ‘devlet âdabı’ndan nasip almışlardı; bunlar ise Dilek kızı kendi evinde anasının babasını gözü önünde kurşunlayıp, Berkin’in katillerini destan yazmış kahramanlar ilân ederken, anacığını da yuhalatacak kadar pervasız ve hayâsız lümpenler.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,388AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Hem yalnız hem çaresiz: Bahtsız kaleciler

Geçen yazıda büyük umutlarla transfer edilmiş, sonrasında hüsranları yaşamış, yaşatmış golcüleri yazmıştım. Atamayanları bir...

Önce insan vardı

Önce doğa vardı. Canlı cansız bu âlemde yaşardı. Sonra 200-300 bin yıl...

Kapitalizm ve emperyalizm

Yunanistan’da Syriza’nın seçim yenilgisini ve Türkiye’nin S-400 füzesavar sistemi satın alması konularını...

Hain FETÖ Darbesi ve siyasiler!

Bir ilkokul öğrencisine sorulan bir soruya verdiği yanıt epey zamandır Sosyal Medyada...

Erdoğan savunma oynayamaz

AKP, kurulduğu günden bu yana gündemi, doğrultuyu belirleyen; kendi dışındaki tüm siyasal...

Nobel olmadı S-400 alalım

Cumhurbaşkanı pazar günü seçtiği yazar ve gazetecilerle bir araya geldi. 11:00’de başlayan görüşme...

Bir mozaik toplaşması

Geçen yıl Moda, Kayıkhane’deki konser haberini alınca ne kadar sevinmiştim. 1980 ve 90’ların...

Ne Rus ne ABD silahı!

Siyasal İslamcılar bir kez daha yanlış politikalarla neden oldukları krizi “milli beka”...

Adana’da metil alkol zehirlenmesi: Bir kişi daha yaşamını yitirdi

Adana'da rahatsızlanarak Yüreğir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan V.Y. burada "metil alkol zehirlenmesi" şüphesiyle...

AKP belediyeyi kaybetti, borcun boyutu ortaya çıktı

AKP'li Hüseyin Boz'un Belediye başkanı olduğu Çankırı’da, yerel seçimleri MHP'li aday İsmail...

Sonraki haber