Kayserispor, Beşiktaş maçı için TFF'ye başvurdu: Maça çıkamayabiliriz
02.05.2018 16:17 SPOR

Kayserispor, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunarak Beşiktaş maçının tarihinin değişmesi durumunda maça çıkamayabileceklerini belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig 32. hafta programını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Federasyon olaylı Fenerbahçe - Beşiktaş maçı ile ilgili olarak da "Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final müsabakası sonucunda elenen takımın 32. Hafta müsabakası, yayın programı sebebiyle 7 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00'ye alınacaktır" notunu düşmüştü.

Beşiktaş'ın, Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıklaması nedeniyle elendiği ihtimali gözönüne alındığında, siyah beyazlı takımın Kayserispor ile oynanacak 32. hafta maçının Pazartesi gününe alınması gündemde gündeme geliyor.

Bu durum ile ilgili olarak Kayserispor Kulübü'nden bir açıklama geldi. Sarı kırmızılı kulübün TFF'ye gönderdiği yazıda maç programının değişmemesi gerektiğini belirtti.

Kayserispor'un başvurusundaki bilgiler şöyle:

Müsabaka programını değiştirmeye yönelik durum kulübümüzün oynanmasına birkaç gün kalmış deplasman müsabakasına hazırlığını olumsuz yönde etkilemekte daha da önemlisi deplasman programını yapmasını engellemektedir.

İptal olan program sebebiyle karşı karşıya kalacağı finansal zararın yanı sıra 6 Mayıs 2018 Pazar günü seyahat edebileceği kulübümüz kafilesine yetecek sayıda yer bulunan bir uçuş bulunamaması sebebiyle de müsabakaya çıkmamız dahi mümkün olamayabilecektir.

kayserispor-besiktas-maci-icin-tff-ye-basvurdu-maca-cikamayabiliriz-458862-1.

kayserispor-besiktas-maci-icin-tff-ye-basvurdu-maca-cikamayabiliriz-458869-1.