Kazada hayatını kaybeden Ford işçisi Abidin Kalay türkülerle uğurlandı

Dersim’den Almanya’ya dönerken Kayseri yakınlarında meydana gelen kazada hayatını kaybeden Ford işçisi Abidin Kalay ve annesi Zeliha Kalay, Köln’de yapılan cenaze töreniyle toprağa verildi. Nordfriedhof’ta yapılan törende Kalay ailesinin sevdiği türküler söylendi.

54 yaşındaki Ford işçisi Abidin Kalay yıllar sonra çocukları ve anne babasıyla birlikte gittiği Hozat’tan dönerken gece yarısı Kayseri yakınlarında meydana gelen kazada hayatını kaybetmişti. Kazada arabada bulunan 80 yaşındaki annesi Zeliha Kalay da hayatını kaybetmişti. Yaralanan diğer aile fertleri ise acil şekilde Almanya’ya getirilerek tedavi altına alınmıştı.


Evrensel’in haberine göre, sabah saat 10.00’da mezarlıkta yapılan cenaze tören Abidin Kalay’ın Türkiye’ye girmeden önce kardeşleriyle birlikte söylediği türküyle başladı. Kazayla ilgili bilgi veren abisi Hıdır Kalay, Abidin Kalay’ın uzun yıllardır Dersim’e gitmediğini, en büyük hayalinin ailesiyle birlikte doğup büyüdüğü topraklara gidip görmek olduğunu anlattı.

Törene çok sayıda Ford işçisi, sendikacı, demokratik kurum ve kuruluşların temsilcileri, Yeşiller Partisi Eyalet Milletvekili Berivan Aymaz katılarak acılı aileyi yalnız bırakmadı. Abidin Kalay’ın çalıştığı Ford farikasında işyeri ve işçi temsilciliğinin çağrısıyla özürlü çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması için bir maddi yardım kampanyası başlatıldı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,024BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,423TakipçiTakip Et
7,416AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL