Anasayfa KÜLTÜR SANAT ‘Kendi yolumu çizmeye çalışıyorum’

‘Kendi yolumu çizmeye çalışıyorum’

Müzisyen Gökçe Türk ilk teklisi ‘Beyefendi’yi müzikseverlerin beğenisine sundu. DMC etiketiyle dijital platformlarda dinleyiciye sunulan Beyefendi’nin düzenlemesini İlker Bayraktar ve Ayda Tunç Boyacı üstlendi. Gökçe Türk ile müzik hayatını konuştuk.

»İlk tekliniz ‘Beyefendi’ ile dinleyiciyle buluştunuz. Nasıl hissediyorsunuz?
Harika hissediyorum. Bunu bir klişe olarak söylerler belki ama biz gerçekten çok güzel geri dönüşler aldık. Hem dinleyicilerimizden, hem basından ‘Beyefendi’ ile ilgili gelen tepkiler hep olumluydu. Şarkımızın remix versiyonunu da bu nedenle çıkarmaya karar verdik. Bu şarkı yakın arkadaşım Emre Olgun’un bana özel yazıp bestelediği bir şarkı olduğu için de benim için çok anlamlı. ‘Beyefendi’yi kadınlar da erkekler de çok sevdi ne mutlu ki.

»Sizi kimler etkiledi müzikal hayatınızda?
Tabii ki beni Sezen Aksu gibi bu topraklarda sanatın büyümesine, değerlenmesine, paylaşılmasına katkıda bulunan nice kıymetli isim etkiledi. Yıllardır sahne aldığımız yerlerde de sevdiğimiz, takip ettiğimiz bu isimlerin şarkılarına, türkülerine yer verdik. Bizim o kadar değerli sanatçılarımız var ki, yeni nesil pop sanatçıları olarak aslında sırtımızı sağlam bir zemine yaslıyoruz. Bu doğrultuda ben de kendi yolumu çizmeye çalışıyorum.


»Nasıl başladınız müziğe?
8 yaşındayım, çamaşır makinemiz de evin holünde dururdu. Annem her o uzunca hole baktığında, beni yolu kapamış, kafamı makinenin içerisinde bağıra bağıra şarkı söylerken görürmüş. ‘Ekosu güzel’ diye bunu yaparmışım. Aslında iletişim fakültesi mezunuyum ama çocukluğumdan beri konservatuvara gidiyorum. 8 yaşımdan beri hem şan hem keman dersi aldım. Yıllardır birçok yerde de sahne alıyordum ama “artık zamanı geldi” dedim kendime.

kendi-yolumu-cizmeye-calisiyorum-458205-1.

»Güçlü bir vokalle karşılaşıyoruz. Türk Sanat Müziği de söylese söyler diye dinliyor insan. Öyle bir arka planınız var mı?
Aslında eğitimim de öyle. 8 yaşında Kültür ve Sanat Bakanlığı Çocuk Korosu’nda yer aldım. Ardından, Samsun Devlet Konservatuvarı’na bağlı Çok Sesli Çocuk Korosu’na seçildim. Ses yapımın Türk Sanat Müziği’ne yatkınlığı fark edilince, Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu’na geçiş yaptım. Birkaç sene sonra, çocuk korosundan İcra Heyeti’ne seçildim ve 7 sene boyunca şan ve keman üzerine eğitim aldım. Şan eğitimlerim de single çalışmamıza dek devam etti. Bu konuda benden çok şarkı isteği de oluyor ve katıldığımız programlarda mutlaka söylüyorum. İleride bu konuda da çalışmalarımız olabilir.

»Bizi bekleyen sıradaki projeleriniz neler?
Remix versiyonumuzu dinleyiciyle buluştururken biz yeni şarkıların ve bir sahne şovu hazırlığındayız. Yeni şarkımızı dinleyicilerle buluşturacağız çok yakında. Sözü ve müziği yeni neslin çok sevilen isimlerinden Emir Can İğrek’e ait olan bir şarkımız var ki tüm ekip çok heyecanlıyız bu şarkıyla ilgili. Ardından bu yaz için çok farklı bir sahne şovu hazırlığı içerisindeyiz. Provalarımızdan ve sürprizlerimizden sosyal medya hesaplarımı takip ederek de haberdar olabilir müzikseverler.

- Reklam -

SON HABERLER

İmamoğlu: Taksicinin yanındayım

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel...

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Girişimi’nden 31 Mart çağrısı

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Girişim, (ATYG), bir bildiri yayımlayarak 31 Mart seçimlerinde tüm...

Yasin Nuri Aydınlı son yolculuğuna uğurlandı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul İl Örgütü Üyesi Yasin Nuri Aydınlı...

Cumhur İttifakı’ndan İstanbul’da miting

AKP ve MHP'nin İstanbul Yenikapı'da düzenlediği yerel seçim mitingine AKP Genel Başkanı...

Kılıçdaroğlu: Muhtar seçmek bir beka sorunu mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer, Türkiye'nin bir beka sorunu varsa, dönüp...

5 yılda 748 yeni vakıf kuruldu

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, kamuya ait arazi ve binaların vakıflara...

Mansur Yavaş: Açık farkla kazanacağız

Millet ittifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, "31 Mart akşamı...

Dilek feneri uçurmak isterken uçurumdan düştü

Antalya'da dilek feneri uçurmak isterken kayalıklardan düşen Begüm Ataç yaralandı.

Ayşen Şahin Aksakal’dan Alper Taş’a destek çağrısı: Bir kazanırsak her yer bahar!

Ayşen Şahin Aksakal, Evrensel Pazar'a Alper Taş'ın Beyoğlu adaylığını yazarak herkese destek...

‘Speedy Mustafa’ tutuklandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde uyuşturucu etkisindeyken telefon gasbeden Mustafa Arı (28), yakalanıp gözaltına...