KESK: Gözaltına alınan üyelerimizi serbest bırakın

Ankara’da KESK üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. KESK Ankara Şubeler Platformu, gözaltına alınan KESK üyelerinin serbest bırakılmasını istedi

Ankara’da KESK üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. KESK Ankara Şubeler Platformu, KESK eski MYK üyesi, TÜM BEL-SEN eski MYK üyesi ve şube başkanı ile Eğitim Sen üyesi toplam 5 kişi gözaltına alınmasına tepki göstererek gözaltıların serbest bırakılmasını istedi.

Yapılan açıklamada, 2016 yılında SES’in düzenlediği “Beyaz Bayrak” eylemine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtilerek, şunlar kaydedildi: “Aynı kapsamda daha önce de benzer operasyonlarla arkadaşlarımız gözaltına alınmış ve serbest bırakılmışlardı. Ancak iktidar gözaltı ve tutuklamalar yoluyla muhalif kesimleri sindirmeyi, korku dalgası yaratmayı hedeflediğinden gözaltı ve tutuklama politikasını özellikle ve sistematik olarak uygulamaktadır. Barış talebi suç unsuru olarak görülmesi kabul edilemez. Gözaltılarla, tutuklamalarla bizleri emek, demokrasi ve barış mücadelesinden alıkoyamayacaksınız. Arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz. Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalı, hukuk tanımaz saldırılara son verilmelidir.”

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL