Kılıçdaroğlu da AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
30.12.2015 13:05 YAŞAM
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, 5 fotoğraf için oy kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Kılıçdaroğlu, oy vermeden önce tek tek incelediği fotoğraflar hakkında bilgi aldı. Oylamaya Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı.

ADLİYE'DEKİ FOTOĞRAFI SEÇTİ

"Haber" ve "Yaşam" kategorilerinde 2'şer, "Spor" kategorisinde 1 fotoğraf seçen Kılıçdaroğlu, ilk olarak "Haber" kategorisinde oy kullandı. Kılıçdaroğlu, "Haber" kategorisinde ilk tercihini, Ahmet Dumanlı'nın, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın hayatını kaybettiği İstanbul Adliyesi'nde düzenlenen törenin fotoğrafı için yaptı.

"BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜ SERGİLİYOR"

kilicdaroglu-da-aa-nin-yilin-fotograflari-oylamasina-katildi-100554-1.

Bu fotoğrafı seçmesini Kılıçdaroğlu, "Fotoğraf yargıya yapılan saldırıya karşı birliği ve bütünlüğü sergiliyor. Tüm hakimler, savcılar, avukatlar burada. Yargının bütün cepheleri burada olduğu için. Yargıya yönelik bir saldırının, yargı camiasının bütün kesimleri tarafından karşı duruş sergilediği için" diye açıkladı.

"OLAĞANÜSTÜ GÜZEL BİR FOTOĞRAF"

kilicdaroglu-da-aa-nin-yilin-fotograflari-oylamasina-katildi-100555-1.

Kılıçdaroğlu, "Haber" kategorisinde ikinci tercihini Berk Özkan'ın, "Sığınmacıların Edirne'de bekleyişi" başlıklı fotoğraf için kullandı. Otoyolda güvenlik önlemi alan polis ve jandarma ekiplerinin önünde, Avrupa'ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra durdurulan sığınmacı ailelerden birinin emekleyen bebeğinin yer aldığı bu fotoğrafı Kılıçdaroğlu, "Olağanüstü güzel bir fotoğraf" diye değerlendirdi.

"BENİM ÇOCUKLUĞUMDAKİ FUTBOL"

kilicdaroglu-da-aa-nin-yilin-fotograflari-oylamasina-katildi-100556-1.

"Yaşam" kategorisinde de Kılıçdaroğlu, oyunu iki fotoğraf için kullandı. Kılıçdaroğlu, tercihini İbrahim Yaldız'ın "Hizan'da Yaşam" ve Ali Atmaca'nın "Şampiyon at CAŞ" tan yana yaptı.

kilicdaroglu-da-aa-nin-yilin-fotograflari-oylamasina-katildi-100557-1.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Spor" kategorisinde ise Emrah Yorulmaz'ın, "Çadır Kampta Futbol" fotoğrafını beğendi. Irak'ta IŞİD'in ele geçirdiği bölgelerden kaçarak aileleriyle Erbil'in Ankawa kasabasındaki Herşem Çadır kampına sığınan çocukların çamurda top oynamasını anlatan fotoğraf için Kılıçdaroğlu, "Benim çocukluğumdaki futbol" dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisinin de resimle arasının "fena olmadığını" dile getirdi. Resim koleksiyonunun devam edip etmediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Ne kadar olursa" diye konuştu.