Kız çocuğuna cinsel organını gösteren şahsa linç girişimi

Burdur’da, ilkokul öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel organını gösterdiği gerekçesiyle linç edilmek istenen Osman K.’yi, polis, kalabalığın elinden güçlükle kurtardı. Şüpheli gözaltına alınırken yaşanan arbedede şüpheliyle 2 polis memuru yaralandı.

Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün Konak Mahallesi’nde bir erkek şüphelinin, önüne geçtiği ilkokul öğrencisi kız çocuğuna cinsel organını gösterdiği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Şüphelinin Osman K. (46) olduğunu belirleyen polis, bugün kent merkezinde kurulan Salı Pazarı’nda önlem aldı. Yapılan çalışma sonucunda Osman K., sivil polisler tarafından yakalandı.


Şüphelinin yakalandığını öğrenen yurttaşlar ise linç girişiminde bulundu. Polis, Osman K.’yi bir iş yerine sokarak linçten kurtardı. Yaşanan arbede sırasında bir polis memurunun parmağı çıktı, bir polis memuru da fenalık geçirdi. Yaralı polisler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi edildi.

Yurttaşların darp ettiği Osman K. de tedavisi için Burdur Devlet Hastanesi’ne getirildi. Daha önce de cinsel taciz suçundan sabıkası olan ve cezaevinde yattığı öğrenilen Osman K., tedavisinin ardından Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından adliyeye çıkarılan şüpheli, “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandı. (DHA/AA)

BİZİ TAKİP EDİN

359,137BeğenilerBeğen
54,883TakipçiTakip Et
1,081,631TakipçiTakip Et
7,468AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL