Eksen Makina’da maaşları ödenmeyen kadın işçiler eylem başlattı

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle üretime ara verilen fabrikada 3 aylık maaşlarını ve tazminatlarını alamayan kadın işçiler eylem başlattı

Gebze ilçesinde bulunan Tahincioğlu Grubu’na bağlı Eksen Makina’da ücretleri ödenmeyen yüzden fazla kadın işçi eylem başlattı.

Kocaelicumhuriyet.tv’nin sitesinde yer alan habere göre yaklaşık 400 işçinin çalıştığı fabrikada, “işlerin kötü gittiği” gerekçesiyle yakın dönemde üretime ara verildi.

Fabrika şalterleri indirirken işçilerin 3 aylık ücretleri ise ödenmedi. İşçilerin çıkışlarını yapan işveren, tazminatları ödeyeceğini söylemesine rağmen bugüne dek bir adım atmayınca fabrikada bugün itibariyle direniş başladı. İşçiler, tüm engellemelere rağmen fabrika alanına girerek eylem kararı aldı.

Tüm haklarını alana kadar mücadele edeceklerini Eksen Makina patronuna bildiren işçiler, fabrika içerisindeki bekleyişine devam ediyor. İşçilerin haklı eylemine ilişkin ilgili Sınıf Tavır’ından yapılan açıklamada “Eksen Makina da olduğu gibi nerede olursa olsun işçi sınıfına yönelik her türlü hak gaspına karşı kararlılıkla mücadele edecektir.” denilirken, konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL