LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi'ni imzalayan adaylar
22.06.2018 16:31 GÜNCEL
Genç LGBTİ+ Derneği'nin "LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi"ni imzalayan adayların isimleri yayınlandı

Genç LGBTİ+ Derneği, 24 Haziran genel seçimlerinde milletvekili adayları için LGBTİ+ haklarına yönelik bir sözleşme hazırladı. HDP, CHP ve İyi Parti'den aday olan isimlerin bir kısmı bu taahütnameyi imzalayıp sosyal medya hesapların duyurdular.

lgbti-haklari-taahhutnamesi-ni-imzalayan-adaylar-478308-1.

İŞTE LGBTİ+ HAKLARI TAAHHÜTNAMESİ'Nİ İMZALAYAN ADAYLARIN İSİMLERİ

  1. Abdullah Akdeniz HDP İzmir 2. Bölge 13. Sıra
  2. Ahmet Şık HDP İstanbul 2. Bölge 1. Sıra
  3. Ahmet Tuncay Özkan CHP İzmir 1. Bölge 1. Sıra
  4. Ayşe Berktay HDP İstanbul 2. Bölge 7. Sıra
  5. Ayşe Yılmaz HDP İzmir 2. Bölge 3. Sıra
  6. Beritan Önen HDP Adana 7. Sıra
  7. Cemile Aydın HDP İzmir 2. Bölge 5. Sıra
  8. Ceyhan Akay HDP İzmir 1. Bölge 7. Sıra
  9. Derkay Tan HDP İzmir 2. Bölge 9. Sıra
  10. Ekrem Can Alaygut HDP İzmir 2. Bölge 12. Sıra
  11. Elfesye Nas HDP İzmir 1. Bölge 10. Sıra
  12. Erkan Baş HDP İstanbul 1. Bölge 3. Sıra
  13. Ferzende Deniz HDP İzmir 1. Bölge 9. Sıra
  14. Gönül Aygün HDP İzmir 2. Bölge 7. Sıra
  15. Gülşah Deniz Atalar CHP Ankara 3. Bölge 9. Sıra
  16. Hasan Atik HDP Edirne 4. Sıra
  17. Hüseyin Çağlar HDP İzmir 1. Bölge 5. Sıra
  18. İdil Uğurlu HDP İzmir 2. Bölge 2. Sıra
  19. Kani Beko CHP İzmir 1. Bölge 4. Sıra
  20. Kazım Umdular CHP İzmir 1. Bölge 9. Sıra
  21. Kemal Peköz HDP Adana 2. Sıra
  22. Mahsun Korkmaz HDP İzmir 2. Bölge 10. Sıra
  23. Mehmet Aker HDP İzmir 2. Bölge 4. Sıra
  24. Mervan Sincar HDP İzmir 1. Bölge 6. Sıra
  25. Murat Çepni HDP İzmir 2. Bölge 1. Sıra
  26. Mustafa Sezgin Tanrıkulu CHP İstanbul 2. Bölge 4. Sıra
  27. Nurettin Turgay HDP İzmir 1. Bölge 2. Sıra
  28. Orhan Ayhan HDP İzmir 2. Bölge 8. Sıra
  29. Oya Ersoy HDP İstanbul 2. Bölge 2. Sıra
  30. Özcan Purçu CHP İzmir 1. Bölge 3. Sıra
  31. Rahime Turan HDP İzmir 1. Bölge 4. Sıra
  32. Rozerin Tosun HDP Adana 9. Sıra
  33. Selin Sayek Böke CHP İzmir 2. Bölge 2. Sıra
  34. Serpil Kemalbay HDP İzmir 1. Bölge 1. Sıra
  35. Şehriban Alkış HDP İstanbul 1. Bölge 12. Sıra
  36. Şengül Hablemitoğlu İyi Parti İzmir 2. Bölge 3. Sıra
  37. Tacettin Bayır CHP İzmir 1. Bölge 6. Sıra
  38. Tamer Aydın HDP İzmir 1. Bölge 11. Sıra
  39. Tülay Hatimoğulları HDP Adana 1. Sıra
  40. Tülay Korkutan HDP İstanbul 2. Bölge 5. Sıra
  41. Yalçın Yanık HDP İzmir 1. Bölge 3. Sıra
  42. Zekiye Seda Sönmez CHP İzmir 1. Bölge 13. Sıra
  43. Züleyha Gülüm HDP İstanbul 3. Bölge 5. Sıra