Likya’yı herkes yürüyebilecek

Kendilerine Çatısız Ahali diyen iki arkadaş şehir hayatının kaosundan uzaklaşmak için 11 Nisan’da Likya yolunu yürümeye herkesi davet ediyor. “Sınırlarımızı bilmek ve kendimizin farkına varmak için yürüyoruz” diyen Ahali, yürüyüş esnasında sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirecek

DiLARA ŞİMŞEK

Yoga eğitmeni olan Atakan Ürer ve Ali İhsan Tokatlıoğlu 2016 yılında katıldıkları Yoga Uzmanlaşma Programı’nda tanıştı. Eğitim sonrasında doğa yürüyüşleri ve kamp yaşamı deneyimleriyle birlikte, yoga ve meditasyon üzerine etkinlik yapma fikirleri ortaya çıktı. Dört aylık çalışma sürecinde sosyal medya üzerinden ve gündelik hayattaki uğraşlarını, sosyal sorumluluk projelerini kamp projesi fikri ile birleştirdiler ve Çatısız Ahali’nin ortaya çıkışını hızlandırdılar. Defalarca birlikte kamplara katılan ve organize eden Ürer ve Tokatlıoğlu şimdi de Türkiye’nin en önemli kültür rotalarından biri olan Likya yolunu 11 Nisan’da 45-50 günde yürümeye karar verdi.

Sosyal projeler gerçekleştirilecek

“Sınırlarımızı bilmek ve kendimizin farkına varmak için yürüyoruz” diyen grup, amaçlarının doğada yaşamı paylaşmak ve onunla olan bağları kuvvetlendirmek olduğunu söyledi. Ürer, Likya Yolu yürüyüşünün hem insanların katılımına açık olacağını hem de yürüyüş sırasında birden fazla sosyal sorumluluk projesinin gerçekleştirileceğini belirtti.

Yol boyunca bir gün çocuklarla yürünürken, diğer gün çevre için çöp toplanacak veya doğa bilimcileriyle doğayı gözlemleyerek yürüyüş devam edecek.

Ali İhsan Tokatlıoğlu ve Atakan Ürer

İsteyen herkes katılabilecek

Fethiye’den Finike’ye kadar 4 tane buluşma noktası olacağını söyleyen Ürer yürüyüş boyunca insanların nasıl katılacağına ve nasıl bir yürüyüş olacağına dair şunları söyledi: “İnteraktif katılım olmasını istedik. 45 gün yürüyeceğimiz için bazı yollar ilk yürüyenler için tehlikeli. Fethiye Antalya arasında buluşma noktaları belirledik. Her yere ulaşımı kolay olan bölgeleri seçtik. İnternet üzerinden GPS kullanarak parkur çıkarma hedefimiz var. Böylelikle insanlar, bu parkuru yükleyerek yolu bizimle yürüyebilecekler, görebilecekler. Kısacası herkesin yürüyebileceği şekilde parçalara böldük.”

Dileyenler, bu iki arkadaşın 11 Nisan’daki yürüyüşüne katılmak veya takip etmek için Facebook, Instagram üzerinden “Çatısız Ahali” hesabını takip edebilir.

BİZİ TAKİP EDİN

360,151BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,417TakipçiTakip Et
7,987AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL