Anasayfa GÜNCEL Mansur Yavaş: 1 Nisan'da Ankara kirli siyasetten kurtulacak

Mansur Yavaş: 1 Nisan’da Ankara kirli siyasetten kurtulacak

Mansur Yavuş, AKP adayı Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili, "Biz kimseye iftira atmıyoruz ama iftira atılanlardan olmayı da hiç umursamıyoruz. 1 Nisan'dan sonra Ankara kirli siyasetten tümüyle kurtulacak" dedi.

Millet İttifakı’nın desteklediği CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavuş, AKP adayı Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili, “Biz kimseye iftira atmıyoruz ama iftira atılanlardan olmayı da hiç umursamıyoruz. Allah iftira atılanlardan yapsın bizi, iftira atanlardan olmasın. Ayıp şeyler bunlar ama sonuca etkisi olmayacak. 1 Nisan’dan sonra Ankara kirli siyasetten tümüyle kurtulacak” dedi.

Mansur Yavaş, cuma namazını Siteler Merkez Camii’nde kıldıktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ankara Mobilyacı ve Lakeciler Odasını da ziyaret eden Yavaş, Sitelere üçüncü gelişi olduğunu söyledi.

Yavaş, “Siteler esnafı bize her geldiğimizde probemlerini anlattılar. Şimdi de bakıyoruz, durumda hiçbir değişiklik yok. Kaç yıldır eğer bir şey yapılmadıysa, bundan sonra da bir şey yapılmayacak demektir. Bizi yöneten belediye başkanlarının ‘üretim’ diye bir derdi yok. Oy almak için sizlere hep sözleri verdiler ama maalesef Siteler’e pek bir şey yapılmadı. Siteler esnafını ayağa kaldırmak daha acildi ama bu yapılmadı, Ankapark yapıldı, 2 milyarla 5 milyar arası para oraya yatırıldı, o para Siteler’e yatırılsa, fuar alanı bitirilirse Ankara’nın durumu daha iyi olurdu” dedi.

‘SİTELER’DE ÜRETİMİ TAŞIYACAĞIZ’

Siteler esnafının problemlerini iyi bildiğini ifade eden Yavaş, “Bütün dükkanlarda yola tecavüz var. İtfaiye bile giremez oldu. Bu üretimi bir organize sanayi yapmak suretiyle şehrin dışına taşıyalım. Fabrikalaşalım ve Siteler’in bugünkü alanının tümünü de teşhir alanı olarak kullanalım. Elmadağ Mobilya Sanayi Sitesi projenize sonsuz destek veriyoruz. Çubuk’tan böyle bir talep var. İhtiyaç olursa oraya da bir organize sanayi sitesi kurarız” diye konuştu.

“BİZ KİMSEYE İFTİRA ATMIYORUZ”

Toplantıdan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulunduğunun hatırlatılması üzerine şöyle dedi:

“Kirli siyaset yapmasınlar. Biz kimseye iftira atmıyoruz ama iftira atılanlardan olmayı da hiç umursamıyoruz. Allah iftira atılanlardan yapsın bizi, iftira atanlardan olmasın. Ayıp şeyler bunlar ama sonuca etkisi olmayacak. Ankaralı kararını vermiş. 1 Nisan’dan sonra Ankara kirli siyasetten tümüyle kurtulacak.”

Seçim çalışmalarında CHP logosu kullanmadığına ilişkin soruya ise Yavaş, “AK Parti’ninkinde de yok. Niye yok? İttifak var. İttifak olunca logoyu 1 Mart’a ertelemişler ama bizim gezen arabaların hepsinde var, logodan filan gocunduğumuz yok ama AK Parti’ninkinde de olmayınca önce onu görmek gerekir” dedi.

‘PAHALI ULAŞIMI PAYDAŞLARLA ÇÖZECEĞİZ’

Ankara’nın pahalı ulaşım sorununu da paydaşlarla birlikte çözeceklerini anlatan Yavaş, şöyle devam etti:

“Esnafla beraber oturacağız hem onların memnun kaldığı hem de vatandaşın memnun kaldığı bir şekle sokacağız. Baktığınız zaman dolmuşcu zarar ediyor. Belediye otobüsü zarar ediyor, halk otobüsü zarar ediyor. Burada bir işletme sorunu var. Hepsiyle beraber bir masaya oturup,  ona göre kararlaştıracağız.”

DOĞAL GAZ SAYAÇLARINDAN ALINAN PARALAR

Doğal gaz sayaçlarından alınan paralara ilişkin konuşan Yavaş, “Biz inceledik. Normalde bir yeri özelleştirdiğiniz zaman oranın borçlarıyla birlikte özelleştirirsiniz. Dolayısıyla vatandaştan alınan bu paraların Başkent Gaz’da olması gerekiyor. Ancak Başkent Gaz sanki bu borçların belediyede kalmış gibi sürekli sayaçların değiştirilmesini, yeniden abonelik yapılmasını istiyor. Eski ödenenler ne oldu? Başkent Gaz belediyeye atıyor, belediye Başkent Gaz’a atıyor. Bu sorunu çözeceğiz. İnsanlardan depozito bedeli almayacaklar, alınanların da hakkını arayacağım” dedi.

SON HABERLER

Uber davası ertelendi

Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan dava, bilirkişi...

Yeni Zelanda saldırısında ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen saldırının ardından kendisinden haber alınamayan...

Akşener: Ekrem kardeşim niye kızdırdın bu kadar Tayyip Bey’i?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir yerel seçime gidiyoruz ama sanırsınız...

MGK’den yerel seçim mesajı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası...

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...

Feridun Düzağaç’tan Alper Taş’a destek çağrısı

İsmi Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına açıklandığı günden bu yana toplumun büyük ilgisiyle...

Saray’dan Yeni Zelanda açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Ukrayna, Rusya’ya yönelik yaptırım listesini genişletti

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Rusya'ya yönelik ilave yaptırımları yürürlüğe koyan kararnameyi imzaladı.