Mardin'de tüfekle vurulmuş yavru köpek bulundu
02.07.2018 11:17 GÜNCEL

Sapanca’da patileri kesilmiş halde bulunan yavru köpeğin ardından bir vahşet haberi de Mardin’den. 3 gün önce Mazıdağı’nda tüfekle vurulmuş 2 aylık bir yavru köpek bulundu. Yaraları kurtlanan yavruya ilk müdahale burada yapıldı. Kuzey adı verilen yavru, durumu ağır olduğu için uçakla İstanbul’a gönderildi.

2 aylık bir yavru köpeği bacaklarından vurarak yaralayan zanlı daha sonra Mazıdağı ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı.

Gazete Habertürk'ten Mehmet Kayahan'ın haberine göre; 3 gün önce bacaklarından vurulduğu tahmin edilen ve çok sayıda saçma yarası isabet eden yavru köpeğin yaraları, olay yerinde uzun süre kaldığı için kurtlandı. Hayvanseverler tarafından bulunan köpek, hemen Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

İlk müdahalesi burada yapılan talihsiz yavru, durumu ağır olduğu için uçakla İstanbul’a gönderildi. Kuzey adı verilen köpek iyileşse bile bacaklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

"MÜDAHALE YAPILAMIYOR"

mardin-de-tufekle-vurulmus-yavru-kopek-bulundu-481890-1.

Kuzey’in bacaklarında ve göğsünde çok sayıda saçma olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi görevlisi ve HAYTAP İl Temsilcisi Veysel Öğdür “Büyük acı çekmişti, gözlerinden yaş akmıştı. O durumu yüreğimizi sızlattı. Bunu yapan vicdansızlar insan olamaz. Vücudunda enfeksiyon fazla olduğu için müdahale yapılamıyor” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Merkezimize gelen ihbar sonucu, koruma altına alan vatandaştan teslim alınarak gerekli ilk müdahalesi yapılan ve veteriner hekimlerimizin yaptığı kontroller sonucunda vücudunda birçok saçma ve kırıklar tespit edilen köpeğimiz Kuzey'in, İstanbul Veteriner Tıp Merkezi'ne sevkine karar verildi ve tüm nakil ve tedavi masrafını Mardin Büyükşehir Belediyesi üstlendi" denildi.

Bu arada ağır yaralı yavru köpek Kuzey'in tedavi sürecinde, köpek oyun videoları izletilerek rehabilite edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

mardin-de-tufekle-vurulmus-yavru-kopek-bulundu-481891-1.