Anasayfa KÜLTÜR SANAT Marmaris Kısa Film Festivali için geri sayım

Marmaris Kısa Film Festivali için geri sayım

Her yıl gelişen, değişen ve niteliği artan Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali, bu yıl birçok ülkede ve ülkemizin çeşitli kentlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Dünyanın dört bir yanından festivalimize başvuruda bulunan yönetmenlerin birçoğu, diğer yıllarda olduğu gibi, yine Marmaris’e davet edilecek ve Ulusal kısa film yönetmenleriyle birlikte kolektif projeler geliştirmelerine olanak sağlanacak.

Bu yıl Festivale başvurular 9 Mayıs 2019 tarihi itibariyle açılmıştır. Başvurular 30 Temmuz 2019, saat 17:00’de sona erecek olup, ek süre verilmeyecektir. Bu yıl görev alacak olan ön jüri, ana jüri ve Uluslararasıseçici kurul üyeleri bir sonraki basın toplantısında açıklanacaktır.  

Geçen yıl düzenlediğimiz festivalimize gelen yoğun talepleri göz önüne alan yönetimimiz, bu yıl filmlerin süresini uzatmış olup, başvuru yapan tüm kategoriler jenerik dahil 30 dakikaya çıkarılmıştır.

Bağımsız olma özelliğini koruyan festivalimiz, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Marmarisli gönüllülerin yanı sıra, ülke genelinden katılan gönüllüler, sanatseverler, kurum ve kuruluşların aynî ve manevi yardım ve destekleriyle düzenlenecektir.

Festivale her yıl büyük destek veren Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Marmaris Belediyesi de destek ve katkılarını bu yıldan itibaren arttırarak sürdüreceğini açıklamıştır.

İmece usulüyle düzenlenen festivalimize, Marmaris’te bulunan odalar, sivil toplum kuruluşları ve birlikler başta olmak üzere, ülkemizin ve dünyanın birçok ülkesinin saygın kurum ve kuruluşları da destek vermektedir.

İlk defa geçen yıl düzenlenen “Sinema ve Çocuk” temasının çok büyük ilgi görmesi ve yoğun talep nedeni ile bu yılda çocuklarımız unutulmayacaktır. Sinema konulu çocuk atölyeleri, söyleşiler, film gösterimleri ve kitap imza günleri düzenlenerek, çocuklar da festivale dahil edilecektir. 

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinde eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Norveç, Hollanda, Almanya başta olmak üzere, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, Van, İzmir, Mardin, Muş gibi birçok şehirle bu konuda görüşmelerimiz devam etmektedir.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalini eş zamanlı olarak düzenlemek isteyen; Belediyeler, Dernekler, Vakıflar ve Üniversiteler [email protected] iletişim adresinden başvuru yapabilirler. Eş zamanlı düzenlenecek festival için her hangi bir ücret talep edilmeyecektir. İlgilenenler konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi www.marmarisfilmfest.com resmi internet sayfamızda bulabilirler.

Aynı zamanda, Türkiye’nin ve Avrupa’nın nitelikli festivalleri ile görüşmelerini sürdüren yönetimimiz,  Marmaris Uluslarası Kısa Film Festivali’nde bu yıldan sonra Uluslararası yarışma bölümünü de açacaktır. 

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

9,989AbonelerAbone
- Reklam -

SON HABERLER

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Reuters’a tepki

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Reuters'ta yer alan habere tepki gösterdi.

Kadın eylemciyi cinsel saldırıya maruz bırakan polisin 5 yıla kadar hapsi isteniyor

Ankara'da Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) tutuklu avukatların serbest...

Beylerbeyi’nde yol çöktü

Beylerbeyi Mahallesi, Beylerbeyi Çamlıca Caddesi'nde yol yağışı nedeniyle çöktü.

Hindistan’da yangın çıkan eğitim merkezinde öğrenciler camdan atladı

Hindistan’da bulunan bir eğitim merkezinde yangın çıktı. En az 18 kişinin hayatını...

Asrın Hukuk Bürosu: Vakit kaybetmeden görüşmenin içeriğini paylaşacağız

Asrın Hukuk Bürosu, müvekkilleri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmenin detaylarına ilişkin kısa süre...

İstanbul Anadolu Adliyesi’ne girişte el konulan eşyalar sergilendi: Samuray kılıcı ve motorlu testere de var

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı girişlerindeki aramalarda el konulan ve aralarında samuray kılıcı...

Brüksel’de iklim krizi protestosu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de merkez tren istasyonu (Gare Central) önünde toplanan binlerce...

Digiturk’un Katarlı patronuna 3,5 milyar dolarlık rüşvet soruşturması

Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain'in ve aynı zamanda Digitürk'ün, beIN Sports'un sahibi...

İBB’den Arda Turan açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’den harcamalar ve borçlar hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama...

Akar’dan ‘NATO’ mesajı: Görevlerimizi eksiksiz yerine getiriyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Türkiye'nin NATO...

Sonraki haber