MEB’den TÜGVA itirafı: Eğitimle ilgili yükümüzü üzerimizden aldı
28.07.2018 08:29 EĞİTİM

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

​Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ortak projeleri ne her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İstanbul’daki MEB’e bağlı 105 okulda gerçekleştirilen yaz okulunun kapanış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci, TÜGVA’ya methiyeler düzdüğü konuşmasında, “Eğitimle ilgili yükümüzü üzerimizden aldılar” dedi.

Bakanlıkla imzaladığı işbirliği anlaşmalarıyla öğrencilere dini içerikli eğitimler vermesinin önü açılan TÜGVA’nın 105 devlet okulunda düzenlediği “Yaz Okulu” çalışmaları dün tamamlandı. İstanbul Yenikapı’daki kapanış töreni, TÜGVA, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlendi. TÜGVA’nın yaz okullarının, ailelerin çocuklarını “güvenle” bırakabileceği yerler olduğunu savunan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “Gençlerimiz okulda eğitim alıyor ama okulda alamayacağı bilgiler de var. Hem bilgi edinme hem vakit geçirme hem tatilini iyi geçirme anlamında iyi bir faaliyet oldu” ifadelerini kullandı.

“Destek artarak devam edecek”

İstanbul’daki devlet okullarının bahçelerinde düzenlenen ve 23 bine yakın öğrencinin katıldığı ifade edilen yaz okulu etkinliklerine yönelik konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, TÜGVA’ya verilen desteğin artarak devam edeceğini söyledi. Öğrencilerin akademik, sosyal ve manevi gelişimlerine yönelik MEB’in elinden geleni yaptığını söyleyen Yelkenci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Milli eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Ancak eğitim öyle bir iştir ki sadece Bakanlığın tek başına üstesinden gelebileceği bir iş değildir. Eğitim, belediyelerin, kamu kurum ve kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının, bütün halkın hep beraber içinde yer alması gereken bir iştir. TÜGVA’nın yaptığı bu anlamda ayrıca değerli bir iştir. Eğitimle ilgili yükümüzü de üzerimizden aldığı için ayrıca çok değerli bir iş yaptıklarını da özellikle vurgulamak istiyorum.”