MediaTek’ten yapay zekâlı işlemci
26.05.2018 10:02 TEKNOLOJİ

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22’yi duyurdu.

Sekiz çekirdekli Helio P22, MediaTek’in iddiasına göre uygun fiyatta yapay zekâ desteğini de getiriyor. Böylelikle akıllı telefon üreticileri, yazılımsal olarak destek sunduğu takdirde kullanıcılar Helio P22’nin özellikle fotoğraf tarafındaki yapay zekâ desteğinden yararlanabiliyor. Yapay zekâ bağlantı teknolojileri gibi farklı alanlarda da devreye girerek akıllı telefon kullanım deneyimini iyileştiriyor.

8 çekirdekli yonga seti olan Helio P22, 20:9 ekran formatını (1600 x 720 çözünürlüğünde) destekliyor. Bu da Helio P22’yi çentikli akıllı telefonlarda da görebileceğimiz anlamına geliyor.

Çift kamera desteği, yapay zekâ ve 20:9 ekran formatını desteklemesiyle birlikte ince çerçeveli telefonlara uygun olmasıyla Helio P22 MediaTek’in iddiasına göre yeni nesil akıllı telefon özelliklerini düşük fiyat segmentinde de kullanıcılarına sunacak. Üretimi TSMC tarafından gerçekleştirilecek yeni Helio P22’nin hangi akıllı telefonlarda kullanılacağını ve nasıl bir performans sergileyeceğini birlikte göreceğiz.