Anasayfa YAŞAM Megayasa

Megayasa

Şöyle teamüllerden, kişilerden, baskılardan, dertten tasadan uzak güzel bir megayasa taslağı bırakıyorum. Önümüzdeki yıllarda en azından şu anda yaşadığımız durumu bi kılıfına uydurmak gerekirse bu anayasayı kullanalım. Gelecek nesiller için de güzel bir şey yapalım.

Madde 1

Ortamımızın yönetim şekli “Kafana göre”dir. Kafa dediysek, tek kafaya göredir. Kafanın yaptığı her açıklama sadece açıklamayı yaptığı an geçerlidir. Kafa, kafasına göre başka bir zaman başka başka şeyler söyleyebilir. Kafanın daha önce ne dediği değil, şu anda ne dediği önemlidir.

Dünyadaki en süper ortam bizim ortamımız. Bizim ortamımızda her şey orrayt. Ortamımızı bozacak en ufak bir düşünce, hareket, ses, tavır, mimik ya da başka bir şey direkt terördür.


Madde 2

Ortamın vatandaşları her türlü özgürdür demek isterdik ama şimdi özgürlük de bir yere kadar. Mesela vatandaş ortamın güzelliğiyle ilgili olumsuz bir düşünceye kapılır gibi olursa bile bunu şimdi şu güzel ortamı bozmaması açısından söylemese daha iyi olur. Ha söyleyemez mi? Söyler tabii ama bedelini de öder güzel bir şekilde.

Ortamımızda dil, din, ırk, cinsel yönelim ve bunun gibi diğer inançlar ve inançsızlıklar yüzünden kimseye olumsuz davranılamaz diye bir şey yazalım. Maksat “Burada yazıyor ama siz de uymamışsınız” diyebilmek.

Madde 3

Ortamda en önemli şeyler yönetenlerin rahatıdır. Değerli yöneticilerimiz ve aile fertleri hiçbir şekilde şu güzel ortamdan çıkacak çatlak seslerle rahatsız olmamalıdır. İşte bu yüzden değerli yöneticilerimiz ve aileleri ve tanıdık eş dost kim varsa, onlardan hava, su, elektrik, telefon, yol, benzin, uçak, yemek parası gibi şeyler kesilemez. Değerli yöneticilerimizin evlatlarının askerlik yapmasına çok da gerek yoktur. Yapacaklarsa düzgün bir yerde yapmak zorundadır. Şimdi bir değerli yöneticimizin evladı neden gidip de bir yerde sıkıntı yaşasın ki. Sıkıntılar halk içindir. Ortamın yöneticisi ne kadar rahat olursa bir ortam o kadar rahat yönetilir.

Madde 4

Yöneticilik ve yönetici hakları şu güzel ortamda belki de her şeyden önce gelmektedir. Prensip olarak şu güzel ortamda tüm devlet mekanizmaları yöneticilerin ve patronların yanındadır. Misal bir yerde denetimsizlik ve ihmalden devasa bir iş kazası oldu. İşte Megayasa sayesinde bu kazalarda artık can ve mal kaybı yaşayanlar sorumlu tutulacaktır. Unutmayın, insanların saygısı, onları ezerek ve korkutarak kazanılır. Çalışan her zaman çıkar ama şu güzel ortamda böyle güzel yöneticiler her zaman çıkmaz.

Madde 5

Şu güzel ortamda maksat daha zengin olmak değildir. Çünkü zaten zenginiz. Fakirlerin de zengin olması da değildir. Tek amaç zenginliğe zenginlik katmaktır. O yüzden şu güzel ortamın her santimi gerekirse sermaye gruplarıyla paylaşılır. Maksat ülkenin değil, zenginliğin kazanması olduğu zaman, orman, ağaç, zeytinlik, dere, nehir, koruma bölgesi, nesli tükenmekte olan canlılar falan filan önemsizdir. Tabiat denen şey binlerce yıldır insanları kandırmak ve betondan ormanlardan uzak tutmak için bir aldatmacadır.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,494AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

İran’dan ‘İngiltere’ye ait ikinci bir tankere alıkonuldu’ iddialarına yalanlama

İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait bir petrol tankerini daha alıkoyduğu yönündeki iddiaları...

Trump ‘Türkiye konusunda önemli hatalar yapıldı’ demişti, senatörlere toplantı davetiyesi gönderdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen...

Başak Demirtaş: Az önce ziyaretten çıktım, hepinize çok selamları vardı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Twitter...

Gazze sınırında İsrail saldırısı: 97 yaralı

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında devam ettikleri Büyük...

İran Devrim Muhafızları: Hürmüz Boğazı’nda bir İngiliz tankerine el koyduk

Hürmüz Boğazı'nda seyir halinde olan İngiliz bayraklı Stena Impero isimli tankerle temas...

Erzincan’da gıda zehirlenmesi şüphesi: 21’i çocuk 56 kişi hastaneye kaldırıldı

Erzincan'da, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 21'i çocuk 56 kişi tedavi altına alındı.

Güvenlik soruşturması bahanesiyle görevine son verildi

Şişli Meslek Yüksek Okulunda Mart ayından beri sözleşmeli olarak öğretim görevliliği...

Yapı Kredi Yayınları’ndan Evliyâ Çelebi’ye ‘Kürdistan’ sansürü

Yapı Kredi Yayınları, 17. yüzyılda Evliyâ Çelebi tarafından kaleme alınan 10 ciltlik Evliyâ...

Digiturk ödeme yapmadı, futbol kulüpleri ihtar çekti

İddiaya göre Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden futbol kulüpleri, 8 Temmuz'da...

AKP’li belediye başkanı: 30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer bayramların aksine 30 Ağustos'ta...

Sonraki haber