Mehmet Görmez'in çocukları: Evlatların olarak şahidiz
02.08.2017 15:56 GÜNCEL

Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden emekliye ayrılan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in çocukları Hümeyra Temren, Müberra Görmez Emin ve Muhammed Görmez, ‘Evlatların olarak şahidiz’ başlığıyla kaleme aldıkları metni Müberra Görmez Emin’in sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından paylaştı.

Mehmet Görmez'in 7 yıllık görev süresindeki skandallar Mehmet Görmez'in 7 yıllık görev süresindeki skandallar

Görevi boyunca skandalları ile gündemden düşmeyen Mehmet Görmez'in Diyanet İşleri Başkanlığı görevini 7 yıl sonra bırakarak, emekliye ayrılmasının ardından çocukları bir açıklama kaleme aldı. Babalarına hitaben yazılan metni Twitter hesabından paylaşan kızı Müberra Görmez Emin, babasının sosyal paylaşım sitesindeki ismini de gönderisinde etiketledi.

Görmez’in çocuklarının yazdığı ‘Evlatların olarak şahidiz’ başlıklı metin, şöyle:

“Diyanetteki görevinden önce ve sonrası gecesini gündüzüne katışına, uykusuz kalarak ümmetin derdiyle dertlenişine ve ne yapabiliriz diye çırpınışına şahidiz. Bazen Anadolu’nun bir köşesinden bazen Gazze’den bazen Kudüs’ten bazen Bosna’dan bazen Suriye’den gelen bir telefona cevap verirken gözünden akan yaşına şahidiz.

Maruz kaldığı her türlü çirkin iftira ve karalamalara karşı şahsi duygularını bir kenara bırakıp giydiği cübbeye, bulunduğu makama, ilmin vakar ve haysiyetine halel getirmemek için yutkunup sükut ettiğine üzülerek şahidiz. Hiçbir zaman yüzünden tebessümü eksik etmeyişine, dünyalık menfaatleri elinin tersiyle itişine, kitaplara olan aşkına, çocuklara olan şefkatine, ilme ve âlime olan hürmetine, ilmin izzetini her daim koruyup yüceltme çabasına şahidiz.