Melih Gökçek'in fotoğrafını kullanarak hedef gösterdiği Tuğçe Maden'den açıklama
22.07.2018 12:23 GÜNCEL

AK Troller ve Melih Gökçek tarafından fotoğrafı kullanılarak hedef gösterilen Tuğçe Maden sosyal paylaşım sitesi Twittter'dan açıklama yaptı.

Gökçek, ODTÜ'lü olduğunu belirterek Tuğçe Maden'e ait fotoğrafları sosyal medyada Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye ait gibi paylaşmıştı. Maden, izinsiz ve yalan amaçlı kullanılan fotoğraflarına ilişkin hukuki süreç başlatacağını açıkladı.

Sol'un haberine göre; Melih Gökçek, Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye ilişkin, "Yalancının mumu yatsıya kadar da yanmıyor. Kız ODTÜ’lü... çarşafla ilgisi filan yok... Tam bir provakatör... İşte normal yaşantısı ve çarşaflı hali" diyerek bir fotoğraf paylaşmış, aynı fotoğraf Aktroller tarafından da sosyal medyada yaygın olarak benzer mesajlarla kullanılmıştı.

Gökçek'in yalanı fazla uzun sürmedi: Özür diledi Gökçek'in yalanı fazla uzun sürmedi: Özür diledi

Kısa süre sonra fotoğrafın İnci'ye değil, Tuğçe Maden'e ait olduğu anlaşılmış, Maden, olaya sosyal medya üzerinden tepki göstermişti.

Konuya ilişkin Twitter'dan bir açıklama yapan Maden, "Arkadaşlar kimse merak etmesin! Ben bu olayın takipçisi olup sözkonusu hesap sahiplerine bir bir tazminat davası açacağım ve meblayı @ahbapplatformu na bağışlayacağım. #Safiyeİnci ????!!!" ifadelerini kullandı.

Maden, "O kadar çok destek mesajı alıyorum ki; hepiniz çok sağolun. Ülkede hakkaniyetli insanlar da varmış demek ki. Yaşayın." dedi.