'MHP'nin yüzde 80'i hayır diyecek'
23.02.2017 11:26 SİYASET
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, “Milliyetçi hareketin en az yüzde 80'inin bu anayasa değişikliğine hayır oyu kullanacaklarını iddialı bir biçimde ifade edebilirim” dedi

KRT'de Çağlar Cilara'nın “Haber Merkezi” programına konuk olan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, anayasa değişikliği teklifi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Müsavat Dervişoğlu, anayasa değişiklik teklifine ülkücü camianın büyük bir kısmının destek vermeyeceğini belirterek, ülkücülerden en az “yüzde 80 hayır oyu” çıkacağını söyledi.

Dervişoğlu, "Kurumsal tavır tabana yansımamaktadır. MHP'nin TBMM'deki 40 milletvekili bizzat genel başkan tarafından seçilmiştir. 40 kişinin en az 17'si anayasa paketi Meclis'te oylanırken hayır oyu kullanmış. Sayın genel başkanın eliyle belirlediği bir parlamento grubunda firesi yüzde 50 ise elinin değmediği teşkilat tabanındaki karşılığının ne olacağını iyi değerlendirmesi lazım. İddialı bir biçimde söylüyorum, kim ne derse desin, ben bu camianın içinde yetişmiş birisiyim, yaptığım görüşmelere bakarak, teşkilat kademelerinde de çalışanlar dahil olmak üzere milliyetçi hareketin en az yüzde 80'inin bu anayasa değişikliğine hayır oyu kullanacaklarını iddialı bir biçimde ifade edebilirim" dedi.