Milli Eğitim’den okul müdürlerine tehdit!
14.09.2017 13:48 EĞİTİM
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, okul müdürlerine, “Yeni programlara, bakanlık uygulamalarına karşı duruş gösterenlere müsamahanın bir karşı duruş olarak tarafımdan algılanacağını yönetici arkadaşlar bilmeli” mesajı attı

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen okul müdürlerine skandal bir mesaj gönderdi. Cumhuriyet’ten Can Hacıoğlu’nun haberine Necmi Özen, okul müdürlerine gönderdiği mesajda “öncelikle önümüzdeki hafta ‘bismillah’ diyeceğimiz yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini diliyorum. Müfredat ve yeni programlar ile ilgili yenilikler var olma mücadelesi gibi kabul edilmeli. Yeni programlara, bakanlık uygulamalarına karşı duruş gösterenlere müsamahanın bir karşı duruş olarak tarafımdan algılanacağını yönetici arkadaşlar bilmeli. Bu durumun aramızdaki ahengi bozacağı unutulmamalı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye yazdı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman, tarafız olması gereken bir makamda oturan bir müdürün yaptığı açıklamayı protesto ettiklerini söyledi.

CHP Eskişehir Milletvekili Okan Cemal Yüksel de Özmen’in okul müdürlerine gönderdiği mesajı sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi.

Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Abdülkadir Özen ise “ Eskişehir gibi çağdaş uygarlık seviyesi yüksek bir ilde Milli Eğitim il müdürünün mesajla gönderdiği genelge kabul edilemez. Eğitimciler onu önümüzdeki cumartesi günü saat:14.00’de Milli Eğitim İl Müdürlüğü önünde buluşarak protesto edeceklerdir” dedi.