Milyonluk tekneler çürümeye bırakıldı
14.01.2018 11:42 EKONOMİ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, göçmen kaçakçılığında kullanılırken yakalanan 218 adet tekne ve yat çürümeye terk edildi. Araç otoparkını dolduran tekne ve lüks yatların ihaleye çıkarılarak satışı durumunda devletin kasasına 12 milyon lira gireceği öne sürüldü. Yasal olarak tekne ve yatların satışında herhangi bir engel bulunmadığını öne süren otopark sahibi Burkay Karadağ, 5 ila 28 metre uzunluğundaki 218 adet ahşap gulet, sürat teknesi ve lüks yatın aylık muhafaza maliyetinin kendisini mağdur ettiğini söyledi. Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü’nden satış sürecini hızlandırmasını isteyen Karadağ, “Bunlar göçmen kaçakçılığında yakalanan tekneler ve çoğu sahipsiz.

Şimdi sahibi belli olsa da kovuşturması devam eden teknelerin normal şartlarda Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 1 ay içerisinde satışa çıkarması lazım” dedi.

Teknelerin zamanında elden çıkarılmaması nedeniyle mağdur olduğunu ifade eden Karadağ, “Teknelerin aylık bana gideri 6 ila 7 bin lira arasında değişiyor. 10 milyon burada yatıyor. Bu benim gözümde görev ihmalidir” ifadelerini kaydetti.