Mirzabeyoğlu'nun ailesinden 'Erdoğan'a destek' açıklaması
19.06.2018 19:04 GÜNCEL

İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) davasından 16 yıl cezaevi yatan ve 2016'da tahliye olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında hayatını kaybeden Salih Mirzabeyoğlu'nun ailesi seçimlerde Erdoğan'a destek geldi.

Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan ve 16 Mayıs'ta hayatını kaybeden Salih İzzet Erdiş'in eşi Hayran Erdiş, "Sağlığında sürekli Beyefendinin (CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan) faaliyetlerini takip ederdi. Kendisini tasvip eder, dua ederdi. Seçimlerin öne alınmasını memnuniyetle karşılamış ve 'Allah hayırlı etsin' demişti." dedi.

Erdiş, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili bugün Star gazetesinde bir duyuru yayımladı.

Hayran Erdiş duyuruda, "Erken seçim kararı aldıktan sonra eşim Salih Mirzabeyoğlu, muhtelif vesilelerle ve defaatle Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemiz için bir zorunluluk olduğunu belirtmiş ve bugüne kadar yaptığı faaliyetlerden memnuniyetini dile getirerek, 'Allah muvaffak kılsın' duasını etmiştir. O yüzden ben de 24 Haziran seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyorum ve bunun hem gönüldaşlarım hem de kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum." ifadelerine yer verdi.

Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat döneminde “Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek” suçlamasıyla İBDA-C davasında yargılanmış, müebbet hapis cezası nedeniyle 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra yeniden yargılanıp 2016'da beraat etmişti.